Kovalainen u Caterhamu zřejmě nevydrží, do týmu chce Pic

Heikki Kovalainen se zřejmě stane dalším z řady jezdců, kteří museli uvolnit sedačku kvůli nedostatku sponzorů. Caterham přiznává, že pracuje na Charlesu Picovi.
Kovalainen u Caterhamu zřejmě nevydrží, do týmu chce Pic

Caterhamu zbývá poslední závod, aby se vrátil v poháru konstruktérů na 10. místo, ze kterého ho v Singapuru vyšoupla Marussia. Potřebuje ho, protože jsou s ním spojené vyšší odměny. Pokud ho nezíská, nebude si moci dovolit Kovalainena, který bere plat a nepřináší sponzory.

"Kdo ví, jak to dopadne, ale podle mých zkušeností není nikdy dobré, když to dojde takhle daleko a není rozhodnuto. Ale tak to je," povzdechl si Kovalainen.

"Vím, že jsem na seznamu. S Tonym (Fernandesem - majitel týmu) mám stále dobrý vztah a mohlo by se stát, že zůstanu. Ale mám zkušenosti a vím, jak to ve formuli 1 chodí. Když je takhle pozdě, nikdy to není dobré znamení."

Kovalainen proto instruoval svého manažera, ať se zabývá i jinými možnostmi, včetně závodění mimo formuli 1. "Ale dokonce i ty jiné možnosti vyžadují peníze a já touto cestou jít nechci. Řekl jsem svému manažerovi, ať aktivně peníze neshání. Nemyslím, že by to k něčemu vedlo."

"Pokud máte velkého mecenáše jako je Santander, který s vámi přijde k týmu, je to jiné. Ale sbírat peníze jen na jednu sezónu, to je k ničemu. O tom to není."

A kdo by Kovalainena nahradil? Kandidátem číslo 1 je současný jezdec Marussie Charles Pic. Otevřeně to přiznal jeho krajan Cyril Abiteboul, který se nedávno ujal vedení týmu Caterham.

"Je to projekt, na kterém pracujeme, na kterém je třeba dát dohromady ještě několik věcí, aby se mohl realizovat, ale je to projekt, který mi přijde zajímavý pro všechny," řekl Abiteboul o příchodu Pica pro F1i.

Kdy Caterham svoji jezdeckou sestavu uzavře, není zřejmé. Pořád má dvě volné sedačky, může si nechat Kovalainena a místo Petrova vzít Pica. Ale nejpravděpodobněji se v současnosti jeví dvojice Pic - Van der Garde.

"Jestli budeme moci něco oznámit v Brazílii, nebudeme se zdráhat. Dnes je ale ještě třeba pracovat na všech možnostech. Zatím tedy nemůžu potvrdit, že to budeme moci udělat v Brazílii. Možná jednu sedačku oznámíme v Brazílii a druhou o trochu později," dodal Abiteboul.

Diskuze (34) Další článek: Druhým jezdcem Sauberu bude Gutiérrez, prořekl se Pérez
13:09 | F2 a F3 sníží extra body. Za pole position budou 2 body (místo 4) a za nejrychlejší kolo 1 (místo 2).
13:08 | Podle Seven News zvažuje Sydney uspořádání závodu F1. Chce nahradit Melbourne.
13:04 | Dnes před 14 lety získalo Ferrari poslední titul mezi jezdci. Kimi Räikkönen porazil o 1 bod Lewise Hamiltona a Fernanda Alonsa.
20. října | V únoru proběhne ve Švédsku Závod šampionů. Tým Finska budou tvořit Valtteri Bottas a Mika Häkkinen.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink 18.30–19.30
2. trénink 22.00–23.00
Sobota 23. října 2021
3. trénink 20.00–21.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00