Kovalainen stále odmítá platit za závodní sedačku

Heikki Kovalainen si nebude hledat sponzory, kteří by mu pomohli k návratu na startovní rošt, ale neví, jestli mu tento přístup vyjde.
Kovalainen stále odmítá platit za závodní sedačku

Finský pilot Caterhamu letos pomáhá s vývojem vozu a jezdí ve volných trénincích, ale samozřejmě chce zpět do závodů.

"Fakt je, že nepřinesu žádné peníze, všichni to vědí, a pokud to bude znovu překážka, tak to nemám ve svých rukou," připustil pro Autosport. "U McLarenu jsem měl dobrou příležitost, nevyužil jsem ji, ale ještě nejsem ochotný to vzdát."

Pro přesvědčování potenciálních zaměstnavatelů tak Kovalainen už nemá moc prostředků. Nezávodí, takže se nemůže prokázat výsledky. Přesto doufá, že nakonec uspěje.

"Pokusím se najít jiný způsob, pokusím se lidi přesvědčit jinak, čistě na základě výkonnosti a tím, co a jak dělám. Jestli to vyjde, nevím. Všichni známe důvody, proč jsem byl donucen odejít z formule 1, a já stále nechci jít touto cestou, nechci shánět peníze a přinášet týmům peníze."

"Ale podařilo se mi se udržet tady v paddocku a myslím, že se mi podařilo tomuto týmu pomoci."

Vztahy s Caterhamem jsou teď dobré. "Možná se trochu zhoršily na konci loňského roku, z různých důvodů, ale podařilo se mi ten vztah s týmem obnovit, a to bude pro budoucnost jedině pozitivní."

Další článek: V jezdecký titul Lotus už nevěří, zaměří se na konstruktéry

14:49 | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.
13:42 | Stále se řeší situace okolo Turecka, ve kterém se sice epidemická situace zlepšuje, ale platí přísné cestovní restrikce po návratu do Velké Británie. Ve hře je prohození závodu s Baku.
8. května | Podle Norrise mu Mazepin ovlivnil celou kvalifikaci. V Q1 musel nasadit druhou sadu pneumatik, v Q3 pak kvůli tomu jel první pokus na starých pneumatikách.
8. května | Poslední Nikita Mazepin dostal penalizaci 3 míst za zdržení Norrise v první části kvalifikace.