Kovalainen si je jist, že dnes by v top týmu odvedl lepší práci než před lety

Finský závodník vyměnil po sezoně 2009 McLaren za Lotus/Caterham a věří, že od té doby po jezdecké stránce dospěl.
Kovalainen si je jist, že dnes by v top týmu odvedl lepší práci než před lety

Spekulace o jezdeckém složení špičkových týmů pro příští rok nechtějí utichnout. Zatahován do nich bývá i Heikki Kovalainen, o kterém se mluvilo ve spojení s Ferrari i možném návratu k McLarenu. I kdyby se tyto informace ukázaly být nepravdivé, Heikki Kovalainen díky nim stoupne v ceně. A případným zájemcům se chce představit v co možná nejlepším světle.

"Dnes si již plně věřím a vím, že nehledě na prostředí, ve kterém se pohybuji, jsem lepší a odolnější jezdec. V posledních letech jsem pochopil, co jsem dříve dělal špatně. V oblastech, které byly mou slabinou, jsem se napravil, a tak se nebojím toho, že bych v jakémkoliv týmu měl nějaké problémy. Chci dělat pokroky a netoužím po přešlapování na místě bez jakéhokoliv progresu," řekl Kovalainen.

Rodák ze Suomussalmi se několikrát vyjádřil v tom, že zlepšování Caterhamu je někdy až příliš pozvolné. Šéf týmu Tony Fernandes by si ovšem Kovalainena rád udržel, byť podle finských médií došlo k jistým nedorozuměním se závodníkovým managementem:

"Je dost možné, že to, k čemu došlo v posledních dnech, mu na trati moc nepomohlo. Jsem ale potěšen, že jednání pokračují dobře a doufáme, že v příštích několika týdnech přijdeme s pozitivním výsledkem."

Vitalij Petrov by prý o své místo mohl na konci sezony přijít. Na jeho závodní sedačku už si ovšem brousí zuby řada zájemců, například Charles Pic, Bruno Senna či Jaime Alguersuari.

Další článek: Bruno Senna obdržel penalizaci za výměnu převodovky

15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
13:42 | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.
24. září | Novinář Will Buxton má pozitivní test na koronavirus. GP Ruska tak vynechá.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10