Kovalainen se vrací ke Caterhamu jako třetí jezdec, nastoupí v tréninku

Trvalo jen tři závodní víkendy, než si u Caterhamu uvědomili, jak moc jim schází zkušenosti Heikkiho Kovalainena, a povolali ho zpět.
Kovalainen se vrací ke Caterhamu jako třetí jezdec, nastoupí v tréninku

Kovalainen závodil pro tým Tonyho Fernandese od jeho vstupu do formule 1 v roce 2010, ale loni byl propuštěn z finančních důvodů. Jezdeckou dvojici teď tvoří nezkušení Charles Pic a Giedo van der Garde. V roli záložníků jim kryli záda Ma Qing Hua a Alexander Rossi.

Caterham se teď ovšem rozhodl změnit záložní sestavu, Rossiho poslal do GP2 a na jeho místo nominoval Kovalainena. Ten místo něj nastoupí i v prvních volných trénincích v Bahrajnu a Barceloně. Tým otevřeně přiznal, že má roli vývojového jezdce.

"Heikki se s námi vrací na trať a my jsme nadšení, že ho můžeme přivítat zpět v týmu," řekl šéf stáje Cyril Abiteboul. "Má šest let zkušeností z formule 1, takže má skvělou kvalifikaci na to, aby nám poskytl objektivní zpětnou vazbu na různé konfigurace, které nasadíme, a svůj objektivní názor na pneumatiky 2013 ve srovnání se zkušenostmi se směsmi 2012."

"Jelikož jsme do Heikkiho investovali během našich prvních tří let v soutěži, bylo by plýtváním, kdybychom nevyužili jeho cenné zkušenosti. Jelikož je formule 1 týmovým sportem, bude také poskytovat podporu Charlesu Picovi a Giedovi van der Gardemu, kteří ve svých prvních měsících s týmem odvádějí dobrou práci."

Pro Kovalainena se nejedná o překvapení. "Tony, Cyril a já jsme o této mé roli diskutovali delší dobu, takže je dobré, že můžu konečně oznámit, jak budu týmu pomáhat v roce 2013," prozradil. "Po fyzické stránce jsem připravený se vrátit do vozu a vím, že mé zkušenosti můžou týmu pomoci získat nové nápady a možnosti s nastavením a strategiemi. Těším se na návrat do práce!"

Další článek: Skupina členů britského parlamentu žádá odvolání GP Bahrajnu