Kovalainen se soustředí na návrat do formule 1

Finský pilot naposledy závodil za tým Caterham. Vylučuje, že by při hledání cesty zpět do královny motorsportu závodil v jiné sérii, F1 je pro něho prioritou.
Kovalainen se soustředí na návrat do formule 1

Heikki Kovalainen prý vylučuje i možnost, že by se zhostil role testovače v některém týmu. Chce zkrátka závodit. Zajímavé je, že se jedenatřicetiletý Fin přijel podívat na Velkou cenou Malajsie jako host týmu Caterham.

"Miluju formuli 1. Své působení zde jsem si moc užíval a strašně rád bych se sem ještě vrátil. Nikdo neví, jak se to v budoucnu může vyvinout, a tak je potřeba nechat oči otevřené. Musím nicméně akceptovat svou současnou situaci. Je prostě taková, jaká je. Hořkost v sobě necítím. Formule 1 je pro mě stále top. Škoda, že to na konci minulého roku nevyšlo.

Holt to tak někdy chodí. Nikdy ale nevíte, co může čekat za rohem. Lepší bude, když to ještě nebudu vzdávat," prohlásil Kovalainen. 

Rodák ze Suomussalmi prý již obdržel několik nabídek z jiných motoristických sérií, nicméně prozatím na přestup jinam nemyslí. 

Další článek: Střed pole: Klíčovou roli sehrálo nevyzpytatelné malajské počasí

15:57 | Valtteri Bottas letos počtvrté porazil v kvalifikaci formule 1 Lewise Hamiltona a pro Velkou cenu Emilia Romagna získal svou 15. pole position v kariéře.
13:48 | Toto Wolff hledá nástupce. Chce se stáhnout, jezdit na závody méně a mít jinou roli. Zatím není jasné, zda to bude už příští rok nebo později.
13:05 | 50 je moc... ředitelství závodu tak opět upravilo traťové limity v 9., 13. a 15. zatáčce.
12:35 | V tréninku bylo smazáno 50 časů! 22 v 9. zatáčce, 38 v 15.

GP Emilia Romagna

Sobota 31. října 2020
Trénink Hamilton (1:14.726)
Kvalifikace Bottas (1:13.609)
Neděle 1. listopadu 2020
Závod 13.10