Kovalainen se před Valencií vzdal nového šasi ve prospěch Trulliho

Tým Lotus připravil pro GP Evropy jedno nové šasi. Měl ho dostat Kovalainen, ale ten ho přenechal Trullimu. Ital se totiž se svým vozem trápí.

"Jarno je s vyvážením svého vozu nespokojený a měl potíže," vysvětlovat technický ředitel Lotusu Mike Gascoyne pro Autosport. "Máme v plánu nové šasi pro Valencii a měl ho dostat Heikki. Ale kvůli Jarnovým problémům jsem rozhodl, že ho dostane on."

"Ale když jsem to řekl Jarnovi, reagoval slovy: ´Ne, nechci, aby měl Heikki pocit, že jsem upřednostňován, dejte ho klidně Heikkimu.´ Tak jsem šel za Heikkim a řekl jsem mu to. A on odpověděl: ´Ne, Jarno má problémy, dejte ho jemu!´"

Podle Gascoyna svědčí tato situace o dobré atmosféře v týmu. Celý Lotus je povzbuzený výkonem, který podal v Kanadě. Nováčky nechal s přehledem za sebou a začíná dotírat na etablované týmy. A to navzdory skutečnosti, že vývoj letošního monopostu utlumil. Ale ztráta pořád není zanedbatelná.

"Řekl bych, že ve skutečnosti na ně ztrácíme sedm až osm desetin sekundy," odhadl Gascoyne. "Úpravy pro Silverstone by nás měly zrychlit o půl sekundy. Budeme se neustále posunovat nahoru? Asi ne, ale díky dvěma zkušeným jezdcům bychom pár míst mohli získat, pokud někdo zaváhá a nezajede dobré kolo."

Stát se týmem středu startovního pole má Lotus v plánu až pro příští sezónu.

Diskuze (30) Další článek: McLaren věří, že bude bojovat o vítězství ve většině zbývajících závodů
10:56 | 91. narozeniny dnes slaví Bernie Ecclestone.
10:26 | Ve věku 94 let zemřel včera Milton Guirado Theodoro da Silva, otec Ayrtona Senny. Da Silva je jedno z nejběžnějších příjmení v Brazílii. Ayrton si ho proto změnil na výrazně méně běžné Senna po své matce.
26. října | Jack Aitken pojede ve voze Williamsu v prvním tréninku v Abú Dhabí.
25. října | Nejen, že Pérezovi po celý závod nefungovalo pití, ale ještě musel 56krát projet pod reklamou Heinekenu "Nikdy nepij, když řídíš".