Kovalainen se nevzdává naděje na návrat k McLarenu

Heikki Kovalainen stále neví, co bude s jeho kariérou v příští sezoně. Caterham se ještě jasně nevyjádřil a Fin zatím odmítá vyloučit možnost přestupu k jiné stáji. Na mysli má i McLaren.
Kovalainen se nevzdává naděje na návrat k McLarenu

Mezi novějšími týmy Caterham vyniká, i když má stále své slabiny. Pomalu ale jistě se přibližuje ke středu pole, v čemž mu výrazně pomáhají i brilantní výkony finského pilota Heikkiho Kovalainena. Ten si jimi také vysloužil to, že je jeho budoucnost spojována s lepšími týmy než je Caterham. Poslední spekulace hovoří o Finově možném přestupu k Sauberu nebo dokonce k McLarenu. Pilot však o své budoucnosti prozatím mlčí. V rozhovoru pro Motorsport-Total uvedl jen: "Jsou to fámy, to je vše, co k tomu můžu říct."

"Sauber se letos zdá být velice silný, ale to je vše, co můžu říct. Moje pozornost směřuje k maximalizaci mých výkonů tady u Caterhamu a k tomu, abych dal týmu to nejlepší. To mě posouvá do nejvýhodnější možné pozice pro trh, kdybych chtěl změnit tým. Zatím nevím, jaké plány Caterham má. Třeba mě už nebudou nadále chtít."

Jedním z možných, avšak ne příliš pravděpodobných, scénářů je odchod Lewise Hamiltona z McLarenu. U britské stáje by se tak po boku Jensona Buttona vytvořila volná sedačka, kterou by mohl zaplnit právě Kovalainen. Ten pro tým závodil už v letech 2008 a 2009.

"Pro mě byl McLaren splněním snů," svěřuje se Fin. "Je to skvělý tým, je to top tým, a to bez pochyb. Vím přesně, co se tenkrát stalo a co by se stalo, kdybych v budoucnu tu šanci dostal. Neměl bych žádným problém (s angažmá u McLarenu). Je to báječný tým a já jsem stále v kontaktu s mnoha lidmi z McLarenu. Mám velmi dobrý vztah s Martinem Whitmarshem. Tenkrát do sebe prostě všechno nepasovalo, byly tam nějaké důvody. Od té doby se ale hodně změnilo."

Další článek: Móda, která chrání životy

18:12 | Ještě je to trochu daleko, ale pro závodní víkend se očekávají nižší teploty (kolem 24 °C) a hlavně déšť.
22. června | Nico Hülkenberg se oženil. Vzal si dlouholetou přítelkyni Egle Ruskyte.
21. června | Tip: Pokud cestujete, nebo chytáte nějakou zahraniční televizi, může se hodit přehled kanálů, které ve světě vysílají F1: odkaz
20. června | Cunoda po nehodě a výměně převodovky odstartuje z boxové uličky.

GP Štýrska 2021

Pátek 25. června 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 26. června 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 27. června 2021
Závod 15.00