Kovalainen se nevzdává naděje na návrat k McLarenu

Heikki Kovalainen stále neví, co bude s jeho kariérou v příští sezoně. Caterham se ještě jasně nevyjádřil a Fin zatím odmítá vyloučit možnost přestupu k jiné stáji. Na mysli má i McLaren.
Kovalainen se nevzdává naděje na návrat k McLarenu

Mezi novějšími týmy Caterham vyniká, i když má stále své slabiny. Pomalu ale jistě se přibližuje ke středu pole, v čemž mu výrazně pomáhají i brilantní výkony finského pilota Heikkiho Kovalainena. Ten si jimi také vysloužil to, že je jeho budoucnost spojována s lepšími týmy než je Caterham. Poslední spekulace hovoří o Finově možném přestupu k Sauberu nebo dokonce k McLarenu. Pilot však o své budoucnosti prozatím mlčí. V rozhovoru pro Motorsport-Total uvedl jen: "Jsou to fámy, to je vše, co k tomu můžu říct."

"Sauber se letos zdá být velice silný, ale to je vše, co můžu říct. Moje pozornost směřuje k maximalizaci mých výkonů tady u Caterhamu a k tomu, abych dal týmu to nejlepší. To mě posouvá do nejvýhodnější možné pozice pro trh, kdybych chtěl změnit tým. Zatím nevím, jaké plány Caterham má. Třeba mě už nebudou nadále chtít."

Jedním z možných, avšak ne příliš pravděpodobných, scénářů je odchod Lewise Hamiltona z McLarenu. U britské stáje by se tak po boku Jensona Buttona vytvořila volná sedačka, kterou by mohl zaplnit právě Kovalainen. Ten pro tým závodil už v letech 2008 a 2009.

"Pro mě byl McLaren splněním snů," svěřuje se Fin. "Je to skvělý tým, je to top tým, a to bez pochyb. Vím přesně, co se tenkrát stalo a co by se stalo, kdybych v budoucnu tu šanci dostal. Neměl bych žádným problém (s angažmá u McLarenu). Je to báječný tým a já jsem stále v kontaktu s mnoha lidmi z McLarenu. Mám velmi dobrý vztah s Martinem Whitmarshem. Tenkrát do sebe prostě všechno nepasovalo, byly tam nějaké důvody. Od té doby se ale hodně změnilo."

Diskuze (43) Další článek: Móda, která chrání životy
15:41 | V únoru proběhne ve Švédsku Závod šampionů. Tým Finska budou tvořit Valtteri Bottas a Mika Häkkinen.
15:17 | Na zadních křídlech, helmách a overalech jezdců Red Bullu a AlphaTauri se tento víkend objeví logo značky Acura. Je to obchodní značka, kterou používá Honda v USA.
23:58 | Podle webu RACER bude Nico Hülkenberg v pondělí na okruhu Barber testovat vůz McLarenu pro IndyCar.
18. října | Fernando Alonso zdá se pojede v USA se designem helmy, kterým chce podpořit sopečnou erupcí zasažený ostrov La Palma. Více uveřejní ve čtvrtek.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink 18.30–19.30
2. trénink 22.00–23.00
Sobota 23. října 2021
3. trénink 20.00–21.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00