Kovalainen se musí zlepšit, jestli chce mít jistotu setrvání u McLarenu

Fin musí mít ve Valencii za cíl vítězství.
Lewis Hamilton získal loni pro McLaren téměř dvakrát více bodů než Heikki Kovalainen a letos je tento poměr zatím velmi podobný. To se vedení stáje z Wokingu moc nelíbí a Finovi sdělilo, že pokud chce mít jistotu setrvání ve svém voze i v další sezóně, musí přidat.

"Heikki odvádí jako týmový hráč skvělou práci pro tento tým," řekl šéf McLarenu Martin Whitmarsh. "Sám sebe hodnotí tak, že nezávodil tak dobře, jak mohl a jak jsme po něm letos chtěli."

"Pracuje tvrdě... Mnoho z nás chce, aby Heikki letos získal dobré výsledky a to by zajistilo, že u nás zůstane. To si určitě přejeme."

Whitmarsh probíral s Kovalainenem letošní výsledky dnes a při tom se shodli, že vhodnou příležitostí pro dobrý výkon je již nadcházející Grand Prix. Fin by měl mířit na místo nejvyšší.

"Jeho cílem je tento víkend ve Valencii vítězství. A on má na to, aby tento víkend v závodě vyhrál. Je dobrý v kvalifikacích, zajel několik dobrých kvalifikačních časů a je schopný se dobře kvalifikovat a tento závod vyhrát," uvedl Whitmarsh.

"Takže na to se zaměří a já jsem s ním o tom právě mluvil. V neděli večer pak začne přemýšlet o Spa. A na to chceme, aby se soustředil, ne na spekulace."

Právě podle spekulací má McLaren zájem o Nica Rosberga, kterého by mohl posadit do druhého závodního vozu vedle Lewise Hamiltona. Tak daleko ovšem McLaren není, tvrdí Whitmarsh.

"Spekulace jsou běžné. My je nekomentujeme, ale můžu potvrdit, že v rozporu s některými spekulacemi v tuto chvíli nejednáme s žádným jezdcem mimo tento tým," řekl.

Rosberg by se do McLarenu hodil mimo jiné i díky své národnosti, protože by jako Němec dobře reprezentoval spolumajitele týmu Mercedes. Whitmarsh přiznal, že jsou někteří jezdci z hlediska marketingu vhodnější než jiní, ale tým podle něj bude volit jezdce především podle jejich dovedností na trati.
Diskuze (22) Další článek: KERS bude možné nasadit i příští rok