Kovalainen se musí podle smlouvy držet Hamiltona do 0,2 sekundy

Jinak se s ním McLaren pro příští sezonu rozloučí.

Heikki Kovalainen bude muset zabrat, chce-li si ponechat místo u McLarenu, pro který jezdí druhým rokem.

Fin nenastoupil do sezony ideálně, v prvních kolech dvou úvodních závodů odstoupil: v Melbourne pro kolizi se soupeřem a v Malajsii po vlastní chybě.

V dnešní Velké ceně Číny dokázal dojet do cíle před svým týmovým kolegou Lewisem Hamiltonem, v cíli je dělilo šest sekund.

F1sports však zjistil, že Kovalainen má ve smlouvě klauzuli, podle které platí, že bude-li v kvalifikacích v průměru o 0,2 sekundy pomalejší než Lewis Hamiltonon, může s ním McLaren neprodloužit smlouvu na příští sezonu.

V Číně Kovalainen zaostal za Hamiltonem v první části kvalifikace (Q1) o 0,9 sekundy, v Q2 o 0,3 sekundy. V Malajsii byl v Q1 Kovalainen rychlejší o 0,2 sekundy, v Q2 na tom byli přibližně stejně. V Austrálii byl V Q1 rychlejší Kovalainen, a to o 0,3 sekundy, v Q2 měl Hamilton technické problémy.

Kovalainen je šampionem Světové série Renault z roku 2004, do formule 1 nastoupil s Renaultem, ale získal jediné umístění na stupních vítězů. Renault se jej zbavil, ale ujal se jej McLaren. Pro něj Kovalainen vyhrál Velkou cenu Maďarska 2008.

Další článek: Ferrari nevylučuje odepsání letošní sezony

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.