Kovalainen: S vylepšeným vozem by Caterham měl porazit Marussii

Heikki Kovalainen je přesvědčený, že se Caterham může vrátit na pozici nejsilnějšího novějšího týmu, která mu patřila v minulých letech.
Kovalainen: S vylepšeným vozem by Caterham měl porazit Marussii

Malajsijská stáj vstoupila do letošní sezóny s upraveným loňským vozem a doposud se jí moc nedařilo. Marussia jí najednou byla víc než vyrovnaným soupeřem.

Ověřil si to i Heikki Kovalainen, když vůz testoval v prvním bahrajnském tréninku. "Cítil jsem, že se auto řídí obtížněji než na konci loňského roku," uvedl pro Sky Sports.

"Samozřejmě došlo ke změnám, změnily se pneumatiky, v důsledku toho se změnilo nastavení a hlavně kvůli těmto dvěma věcem se teď auto řídí obtížněji."

Caterham se ale chystá ve Španělsku nasadit velký balík úprav, od kterého si slibuje alespoň částečné dohnání ztráty, kterou nabral přes zimu. Kovalainen věří, že jeho tým má na to, aby Marussii znovu nechal za sebou.

"Na druhé straně jsem cítil, že tento vůz má větší potenciál. Poté, co jsem ho řídil, jsem cítil, že bychom měli být schopní porazit Marussii. A teď s těmi úpravami, které nasadíme, bychom běli být v pozici je porazit," dodal.

Další článek: Špatná sedačka může způsobit ztrátu citlivosti nohy, zjistil Bianchi

18:46 | Kvůli dvoudennímu víkendu v Imole se musela měnit pravidla a další věci. Méně bude i pneumatik. Místo 13 sad jen 10: dvě sady tvrdých, dvě střední a šest měkkých. Tři sady musí být po tréninku vráceny.
18:15 | Roman Staněk byl odpoledne v Jerezu nejrychlejší v testech... formule 3 měla v datech chybu. Opravujeme to...
10:55 | Testy F3 online: odkaz

GP Emilia Romagna

Sobota 31. října 2020
Trénink 10.00–11.30
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 1. listopadu 2020
Závod 13.10