Kovalainen: S vylepšeným vozem by Caterham měl porazit Marussii

Heikki Kovalainen je přesvědčený, že se Caterham může vrátit na pozici nejsilnějšího novějšího týmu, která mu patřila v minulých letech.
Kovalainen: S vylepšeným vozem by Caterham měl porazit Marussii

Malajsijská stáj vstoupila do letošní sezóny s upraveným loňským vozem a doposud se jí moc nedařilo. Marussia jí najednou byla víc než vyrovnaným soupeřem.

Ověřil si to i Heikki Kovalainen, když vůz testoval v prvním bahrajnském tréninku. "Cítil jsem, že se auto řídí obtížněji než na konci loňského roku," uvedl pro Sky Sports.

"Samozřejmě došlo ke změnám, změnily se pneumatiky, v důsledku toho se změnilo nastavení a hlavně kvůli těmto dvěma věcem se teď auto řídí obtížněji."

Caterham se ale chystá ve Španělsku nasadit velký balík úprav, od kterého si slibuje alespoň částečné dohnání ztráty, kterou nabral přes zimu. Kovalainen věří, že jeho tým má na to, aby Marussii znovu nechal za sebou.

"Na druhé straně jsem cítil, že tento vůz má větší potenciál. Poté, co jsem ho řídil, jsem cítil, že bychom měli být schopní porazit Marussii. A teď s těmi úpravami, které nasadíme, bychom běli být v pozici je porazit," dodal.

Další článek: Špatná sedačka může způsobit ztrátu citlivosti nohy, zjistil Bianchi

14:49 | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.
13:42 | Stále se řeší situace okolo Turecka, ve kterém se sice epidemická situace zlepšuje, ale platí přísné cestovní restrikce po návratu do Velké Británie. Ve hře je prohození závodu s Baku.
8. května | Podle Norrise mu Mazepin ovlivnil celou kvalifikaci. V Q1 musel nasadit druhou sadu pneumatik, v Q3 pak kvůli tomu jel první pokus na starých pneumatikách.
8. května | Poslední Nikita Mazepin dostal penalizaci 3 míst za zdržení Norrise v první části kvalifikace.