Kovalainen o budoucnost u McLarenu obavy nemá

O jeho místo má ale zájem Nico Rosberg.
Šéf týmu McLaren Martin Whitmarsh tento týden prozradil, že s Kovalainenem vedl diskuzi na téma letošních výkonů a dodal, že pokud chce mít Fin jistotu setrvání ve Wokingu, musí přidat. Kovalainen ale Whitmarshovo vyjádření nebere jako ultimátum.

"Povídal jsem si s ním a neměl jsem z té konverzace pocit, že by mě nakopnul do zadku a řekl, že buď budu mít výsledky, nebo letím. Takový pocit jsem vůbec neměl," řekl Kovalainen.

"Ve skutečnosti jsem mu řekl, že jsem tu (v továrně), abych trávil dny navíc v simulátoru, protože chci všem ukázat, že výsledky můžou mít oba vozy McLarenu. Martin s tím souhlasil a řekl, ať požádám tým o cokoliv, co budu potřebovat. O tom ta konverzace byla, byla pozitivní."

Kovalainen ovšem potvrdil, že se svými výsledky není spokojený. Největší tlak ale na sebe vyvíjí sám, protože je ten první, kdo si celou situaci uvědomuje a chce se zlepšit.

Po Kovalainenově místě ale pokukuje Nico Rosberg, který se netají tím, že chce v příštím roce usedat do rychlého vozu. Je kvůli tomu ochoten posunout položku "plat" až na konec seznamu svých požadavků.

"Je to jedna ze zajímavých možností," řekl Rosberg o McLarenu. "Co se mě týče, určitě je na seznamu. Ale znovu, nemá smysl o nich psát více než o jakémkoliv jiném týmu, protože vůbec nic nebylo rozhodnuto."

Pokud by měl Rosberg přesídlit z Grove do Wokingu, stal by se týmovým kolegou Lewise Hamiltona. Ten má u týmu velmi dobré postavení, ale Rosberg v tom překážku nevidí.

"Týmovým kolegou Lewise jsem byl už v minulosti, takže to by problém nebyl. Bylo by to zábavné, ale zároveň náročné. Taková kombinace, sladkokyselá," dodal.

Jednou z Rosbergových možností zůstává jeho současný tým Williams, který o něj má i nadále zájem a chce si ho ponechat. Vyjednávací pozici nemá díky letošnímu pokroku špatnou.
Diskuze (13) Další článek: Komentář: Podivný způsob záchrany BMW
18:46 | Jamie Chadwick vyhrála druhý ročník W Series
10:04 | V paddocku je i modelka Winnie Harlow, která v roce 2018 odmávala Velkou cenu Kanady o kolo dříve. Sice za to nemohla, ale i tak bychom ji asi raději drželi od cílové rovinky dál...
1:59 | Prasklina na zadním křídle se nakonec objevila jen u Verstappena. Red Bull zatím neví, co bylo příčinou.
23. října | Fernando Alonso se připojí k Vettelovi a Russellovi a nasadí větší počet nových komponent – start z konce pole.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink Bottas
2. trénink Pérez
Sobota 23. října 2021
3. trénink Pérez
Kvalifikace Verstappen
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00