Kovalainen měl Caterhamu projevit větší úctu, říká Gascoyne

Technický ředitel Caterhamu Mike Gascoyne naznačil, že si za současné problémy s udržením místa může Heikki Kovalainen částečně sám.
Kovalainen měl Caterhamu projevit větší úctu, říká Gascoyne

Caterham stále nerozhodl, kdo letos bude týmovým kolegou Charlesa Pica. Heikki Kovalainen nedávno prozradil, že v udržení svého místa už moc nedoufá, a vysvětlil to faktem, že týmu nepřináší žádné sponzorské peníze.

Gascoyne nastínil ještě jeden důvod. "Je to velká škoda. Heikki je velmi talentovaný jezdec, ale jeho management ho loni moc dobře nevedl a on si sám také moc nepomohl," řekl pro Crash.net.

"Pro všechny je to velmi tvrdé prostředí. U Caterhamu byl tři roky, byl dobře placen a měl díky tomu projevit větší úctu."

Gascoyne tím nepochybně myslí Kovalainenova vyjádření, ve kterých naznačoval, že u Caterhamu ztrácí čas a že patří do lepšího týmu. V průběhu roku jeho manažeři podle toho jednali a naznačili pohrdání malajsijskou stájí.

A co Gascoyne očekává od již potvrzeného Pica? "Charles je mladý kluk. Má jistou finanční podporu a odvedl slušnou práci ve srovnání se zkušenějším týmovým kolegou Timem Glockem. Uvidíme, jak se této příležitosti chopí."

Další článek: Massův motokárový závod

9:35 | Mercedes a Aston Martin budou více spolupracovat, což se určitě promítne i ve F1. Mercedes navýší podíl v Astonu na 20 %. Ten získá přístup k technologiím elektrických pohonů.
18:46 | Kvůli dvoudennímu víkendu v Imole se musela měnit pravidla a další věci. Méně bude i pneumatik. Místo 13 sad jen 10: dvě sady tvrdých, dvě střední a šest měkkých. Tři sady musí být po tréninku vráceny.
18:15 | Roman Staněk byl odpoledne v Jerezu nejrychlejší v testech... formule 3 měla v datech chybu. Opravujeme to...
27. října | Testy F3 online: odkaz

GP Emilia Romagna

Sobota 31. října 2020
Trénink 10.00–11.30
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 1. listopadu 2020
Závod 13.10