Kovalainen má největší problémy v úvodní fázi závodu

McLaren zatím neví proč.
Heikki Kovalainen zaostává za Lewisem Hamiltonem více, než by se McLarenu líbilo. Fin má největší potíže po startu závodu, do tempa se dostává příliš pomalu. Inženýři zatím nepřišli na řešení.

"Heikki se umí velmi dobře kvalifikovat, ale v úvodní fázi závodu mu přijde vůz obtížnější a nemá pocit, že má pod sebou stejné auto jako v kvalifikaci," řekl výkonný ředitel McLarenu Jonathan Neale.

"Takže někde tady je třeba hledat odpověď. Kdybychom jí já nebo Heikki znali, už bychom to měli vyřešené. V této práci pokračujeme dále. My Heikkiho velmi podporujeme a máme u něj dobrý tým lidí, který se soustředí na to, aby si Heikki ve voze věřil v této úvodní fázi závodu."

Neale ovšem odmítl, že by Kovalainenovy potíže mohly mít původ v základní koncepci vozu, která by byla šitá na míru Lewisi Hamiltonovi.

"Za prvé musím vyjasnit, že náš přístup vždy byl a bude takový, že oběma jezdcům dáváme stejně výkonné vozy. Takže vůz není přizpůsoben Lewisovi nebo Heikkimu. A navíc nemají nějak zvlášť odlišné jezdecké styly," řekl.

"V minulosti nastaly případy, kdy jsme měli jezdce, jejichž různé styly vyžadovaly odlišný přístup k zavěšení předních kol, například. Aniž bych uváděl detaily, bylo zajímavé, jaké věci měl rád na voze Kimi ve srovnání s Juanem Pablem (Montoyou). Také Fernando Alonso měl celkem unikátní styl."

"Řekl bych, že rozdíl mezi Lewisem a Heikkim tak velký není. Ale jsou tu rozdíly v nastavení, Heikki měl občas problémy na měkčí směsi pneumatik a my jsme s ním hodně pracovali na tlaku v pneumatikách, opotřebení a nastavení."

V paddocku ovšem převažuje názor, že Kovalainen u McLarenu stejně končí, nahradit by ho měl Kimi Räikkönen. Neale samozřejmě odmítl cokoliv potvrdit.

"V tuto chvíli jednají všichni se všemi. My v tuto chvíli děláme vše, co můžeme pro Heikkiho a zůstáváme otevření všem možnostem. Počkáme si a uvidíme. Nemyslím, že u nás nastane ten první pohyb, který rozhoupe celý trh," dodal.
Další článek: Räikkönen by se k Hamiltonovi u McLarenu hodil, míní Coulthard

10:30 | 24. narozeniny dnes slaví Charles Leclerc.
15. října | Své kalendáře uveřejnily také F2 (celkem 14 víkendů) a F3 (celkem 9 víkendů). Termíny jsme doplnili do článku na webu.
15. října | Dnes zasedá Světová rada motorsportu. Mimo jiné bude schvalovat kalendář F1 pro rok 2022. Pokud to bude jako obvykle, bude zveřejněn pozdě odpoledne / večer.
14. října | Podle Racingnews365 nahradí loga Hondy na overalech jezdců a zadních křídlech vozů Red Bullu pro GP USA značka Acura, což je luxusní divize společnosti Honda.