Kovalainen je i přes odstoupení spokojen, mohl soupeřit s Petrovem

Monako je pro jezdce i vozy vždy těžkou zkouškou. Nové týmy ji nezvládly zrovna nejlépe. Ani jeden z jejich pilotů totiž neviděl cíl.

Karun Čandhok mohl dojet na třináctém místě, což by pro něho i tým HRT byl skvělý výsledek. Mimo jiné by to také znamenalo, že by se stal nejlépe klasifikovaným pilotem nových stájí. Vidině tohoto úspěchu ovšem zamezila kolize Inda s Jarnem Trullim. "Výsledek závodu mě nesmírně zklamal. Jarno do mě z ničeho nic narazil, později se ale za incident omluvil. Vypadalo to, že bychom mohli dojet třináctí, přesto jsme ale dopadli nejlépe z nových týmů. Myslím, že to byl můj nejpovedenější závod v sezoně," řekl Čandhok.Jeho kolegu, Bruna Sennu, vyřadila dvacet kol před koncem porucha hydrauliky.

Jezdci Virginu se na televizních obrazovkách předvedli hlavně v okamžicích, kdy si hlídali svou pozici před Fernandem Alonsem. Jak Timo Glock, tak i Lucas di Grassi ovšem z monackého knížectví odjedou se špatnou náladou. Ani jeden se do cíle nedostal, v obou případech za to mohla zadní část vozu.

U Lotusu mají po závodě smíšené pocity. Podle Mika Gascoyna si tým vedl doposud nejlépe v porovnání se středem pole. O to více frustrující prý je, že ani jeden z jezdců nedojel. "Na začátku to byl fantastický závod. Po restartování závodu jsem měl trochu problémy se zahříváním pneumatik, ale jakmile bylo vše v pořádku, dokázal jsem se téměř rychlostně vyrovnat Renaultu (Vitalije Petrova)," řekl Kovalainen. Toho ze závodu vyřadily potíže s kloubem hřídele volantu. Přesto je finský závodník dle vlastních slov pozitivně naladěn. Trulli byl s vozem spokojen méně, měl totiž potíže s vyvážením. V nájezdu do zatáčky Rascasse měl pocit, že Čandhok nechal dostatek místa na pokus k předjetí. Ten se ovšem nezdařil a vynutil čtvrtý výjezd safety caru v závodě.

Diskuze (8) Další článek: Kubicovi nevyšel start, stálo ho to druhé místo
22:00 | Toto Wolff přiznal, že Mercedes má problémy se spolehlivostí, kterou stále úplně nepochopil. Bottas nasadil šestý motor.
22. října | Valtteri Bottas nasazuje šestý motor. Dostane penalizaci 5 míst.
22. října | Kromě Vettela odstartuje z poslední řady v Austinu také George Russell. Také on nasadí novou pohonnou jednotku.
22. října | Americký jezdec Logan Sargeant, který závodí ve F3 za tým Charouz Racing System, se stal členem jezdecké akademie Williamsu.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink Bottas
2. trénink Pérez
Sobota 23. října 2021
3. trénink 20.00–21.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00