Kovalainen je i přes odstoupení spokojen, mohl soupeřit s Petrovem

Monako je pro jezdce i vozy vždy těžkou zkouškou. Nové týmy ji nezvládly zrovna nejlépe. Ani jeden z jejich pilotů totiž neviděl cíl.

Karun Čandhok mohl dojet na třináctém místě, což by pro něho i tým HRT byl skvělý výsledek. Mimo jiné by to také znamenalo, že by se stal nejlépe klasifikovaným pilotem nových stájí. Vidině tohoto úspěchu ovšem zamezila kolize Inda s Jarnem Trullim. "Výsledek závodu mě nesmírně zklamal. Jarno do mě z ničeho nic narazil, později se ale za incident omluvil. Vypadalo to, že bychom mohli dojet třináctí, přesto jsme ale dopadli nejlépe z nových týmů. Myslím, že to byl můj nejpovedenější závod v sezoně," řekl Čandhok.Jeho kolegu, Bruna Sennu, vyřadila dvacet kol před koncem porucha hydrauliky.

Jezdci Virginu se na televizních obrazovkách předvedli hlavně v okamžicích, kdy si hlídali svou pozici před Fernandem Alonsem. Jak Timo Glock, tak i Lucas di Grassi ovšem z monackého knížectví odjedou se špatnou náladou. Ani jeden se do cíle nedostal, v obou případech za to mohla zadní část vozu.

U Lotusu mají po závodě smíšené pocity. Podle Mika Gascoyna si tým vedl doposud nejlépe v porovnání se středem pole. O to více frustrující prý je, že ani jeden z jezdců nedojel. "Na začátku to byl fantastický závod. Po restartování závodu jsem měl trochu problémy se zahříváním pneumatik, ale jakmile bylo vše v pořádku, dokázal jsem se téměř rychlostně vyrovnat Renaultu (Vitalije Petrova)," řekl Kovalainen. Toho ze závodu vyřadily potíže s kloubem hřídele volantu. Přesto je finský závodník dle vlastních slov pozitivně naladěn. Trulli byl s vozem spokojen méně, měl totiž potíže s vyvážením. V nájezdu do zatáčky Rascasse měl pocit, že Čandhok nechal dostatek místa na pokus k předjetí. Ten se ovšem nezdařil a vynutil čtvrtý výjezd safety caru v závodě.

Další článek: Kubicovi nevyšel start, stálo ho to druhé místo

10:15 | Mick Schumacher vyhrál závod F2 a upevnil vedení v šampionátu. Druhý Cunoda. Schumacherův nejbližší pronásledovatel C. Ilott skončil třetí, na Schumachera tak má ztrátu 18 bodů. Další pronásledovatelé v šampionátu: Ch. Lundgaard nedokončil, R. Shwartzman nebodoval.
15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
13:42 | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10