Kovalainen hodlá znovu bojovat o stupně vítězů

Heikki Kovalainen, finský pilot týmu Caterham, dal během minulého týdne jasně najevo svou vizi budoucnosti. V závodech chce zase bojovat o stupně vítězů.
Kovalainen hodlá znovu bojovat o stupně vítězů

Třicetiletý Fin zatím strávil ve formuli 1 pět sezon, během kterých vystřídal hned tři týmy. Svůj debut v královně motorsportu si odbyl v roce 2007, kdy mu šanci závodit poskytl Flavio Briatore v týmu Renault. Dokázal sice porazit svého týmového kolegu Fisichellu, celkovým sedmým místem ale nijak extra neoslnil.

Další dva roky pak strávil u britské stáje McLaren, kde nahradil Španěla Fernanda Alonsa, který nedokázal vyjít se svým mclarenským týmovým kolegou Lewisem Hamiltonem. Během první sezony u týmu z Wokingu se Fin dočkal svého zatím jediného vítězství v F1, když dokázal dojet do cíle Velké ceny Maďarska jako první. Pro rok 2010 ho měl však v McLarenu nahradit mistr světa Jenson Button, takže si Kovalainen musel hledat angažmá jinde.

V prosinci roku 2009 podepsal smlouvu s nově vzniklou stájí Lotus Racing (dnešní Caterham), kde bude po boku Jarna Trulliho závodit i v příštím roce.

Během pěti let dokázal vyhrát jediný závod, během pěti let se pak dostal už jen třikrát na podium. Poslední úspěch slavil v Monze v roce 2008, v minulé sezoně se nejlépe umístil třináctý. I přesto finský pilot věří, že spolu se svou současnou stájí dokážou jednou bojovat o stupně vítězů.

"Jdeme právě tím správným směrem a mě velmi těší pracovat v tomhle týmu," řekl na páteční tiskové konferenci v Helsinkách Heikki Kovalainen. "Zrovna jsme našli jedinečnost, svůj osobní styl, což nám přinese nějaké plusy."

Ani o sobě si ale Kovalainen nemyslí, že je na odpis: "Cítím se tak mlád, jako jsem byl před pěti lety. Teď hlásám nové heslo: Musíme znovu usilovat o stupně vítězů! Ve formuli 1 mám dostatečné zkušenosti a hodlám jich naplno využívat," s bojovnou náladou Kovalainen zakončuje své vyjádření.

Další článek: Plán na modernizaci Silverstonu dostal zelenou

20:34 | BBC: Hamiltona by měl nahradit Russell. Je to preferovaná volba. Tým spekulace nekomentuje.
15:58 | Stoffel Vandoorne dostal dnes v 7 ráno zprávu, že je Hamilton pozitivní a bude to za hodinu oznámeno. Míří do Bahrajnu, ale zatím neví, zda pojede. Vandoorne měl letět do Bahrajnu po testech formule E ve Valencii tak jako tak...
12:31 | Steiner také uvedl, že by se Romain Grosjean rád zúčastnil Grand Prix Abú Dhabí.
12:28 | Romain Grosjean zůstane další noc v nemocnici kvůli léčbě popálenin rukou.

GP Sachíru

Pátek 4. prosince 2020
1. trénink 14.30–16.00
2. trénink 18.30–20.00
Sobota 5. prosince 2020
3. trénink 15.00–16.00
Kvalifikace 18.00–19.00
Neděle 6. prosince 2020
Závod 18.10