Kovalainen by závody zdramatizoval zrušením modrých vlajek

Svět formule 1 přemýšlí, jak zamezit opakování nudy z Bahrajnu. Zamysleli se i u Lotusu a Kovalainen přišel s kontroverzním nápadem zrušit modré vlajky.

Modrými vlajkami signalizují traťoví komisaři jezdcům, že musí pustit soupeře za sebou, protože je předjíždí o kolo. V kontrastu s nespokojeností některých pilotů s rozdíly v rychlosti mezi etablovanými a novými stájemi se proto jedná o "zajímavý" nápad.

FIA přitom přemýšlí o návratu ke kvalifikačnímu pravidlu 107 procent, aby ze startovního roštu odstranila ty nejpomalejší vozy. Podle Kovalainena by zrušením modrých vlajek došlo k tomu, že by se lídr závodu zdržel a ostatní by ho mohli snadněji dohnat.

"V každém sportu jsou nudné chvíle," vysvětloval šéf Lotusu Tony Fernandes pro Bloomberg. "Formule 1 potřebuje vyrovnanější konkurenci a více předjíždění. Také více osobností a větší rivalitu."

Další článek: McLaren odkoupil zpět většinu svých akcií od Mercedesu

10:30 | 24. narozeniny dnes slaví Charles Leclerc.
15. října | Své kalendáře uveřejnily také F2 (celkem 14 víkendů) a F3 (celkem 9 víkendů). Termíny jsme doplnili do článku na webu.
15. října | Dnes zasedá Světová rada motorsportu. Mimo jiné bude schvalovat kalendář F1 pro rok 2022. Pokud to bude jako obvykle, bude zveřejněn pozdě odpoledne / večer.
14. října | Podle Racingnews365 nahradí loga Hondy na overalech jezdců a zadních křídlech vozů Red Bullu pro GP USA značka Acura, což je luxusní divize společnosti Honda.