Kovalainen by závody zdramatizoval zrušením modrých vlajek

Svět formule 1 přemýšlí, jak zamezit opakování nudy z Bahrajnu. Zamysleli se i u Lotusu a Kovalainen přišel s kontroverzním nápadem zrušit modré vlajky.

Modrými vlajkami signalizují traťoví komisaři jezdcům, že musí pustit soupeře za sebou, protože je předjíždí o kolo. V kontrastu s nespokojeností některých pilotů s rozdíly v rychlosti mezi etablovanými a novými stájemi se proto jedná o "zajímavý" nápad.

FIA přitom přemýšlí o návratu ke kvalifikačnímu pravidlu 107 procent, aby ze startovního roštu odstranila ty nejpomalejší vozy. Podle Kovalainena by zrušením modrých vlajek došlo k tomu, že by se lídr závodu zdržel a ostatní by ho mohli snadněji dohnat.

"V každém sportu jsou nudné chvíle," vysvětloval šéf Lotusu Tony Fernandes pro Bloomberg. "Formule 1 potřebuje vyrovnanější konkurenci a více předjíždění. Také více osobností a větší rivalitu."

Další článek: McLaren odkoupil zpět většinu svých akcií od Mercedesu

9:34 | Formule 1 uveřejnila onboard kolo z okruhu v Miami, kde se má jet už příští rok. odkaz
22. dubna | Ferrari pokračuje v testech s vozem SF71H ve Fioranu. Sainze dnes vystřídal Mick Schumacher.
21. dubna | A testuje i Ferrari ve Fioranu... se starším vozem a normálními pneumatikami. Za volantem Sainz. V poslední době Ferrari testuje poměrně hodně. Oficiálně to vysvětleno nebylo (nebo o tom nevíme), ale může to souviset se spouštěním a potřebným laděním nového simulátoru.
21. dubna | Dnes také pokračují testy 18palcových pneumatik v Imole. Za volantem mercedesu je Valtteri Bottas.

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink Bottas (1:16.564)
2. trénink Bottas (1:15:551)
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink Verstappen (1:14.958)
Kvalifikace Hamilton (1:14.411)
Neděle 18. dubna 2021
Závod Verstappen