Kovalainen by Lotus opustil jen pro top tým

Heikki Kovalainen nebude ani uvažovat o přestupu do jiného týmu, pokud by nabídka přišla ze středu startovního pole. Příští rok chce setrvat u Lotusu.
Kovalainen by Lotus opustil jen pro top tým

Kovalainen jezdí pro Lotus od loňské sezóny a jeho výkony upoutaly pozornost některých konkurentů. Finovo jméno bylo spojováno například s Renaultem, ovšem ještě před oznámením Kimiho Räikkönena. Kovalainen ale nemá v úmyslu svůj současný tým opustit.

"Musím být k Tonymu (Fernandesovi, majitel stáje) férový, loni jsme se dohodli na dvou letech, protože jsem viděl, že jeden rok by s tímto týmem nestačil," vysvětloval Kovalainen pro Autosport. "Takže pro příští rok jsem už podepsal, a abych byl upřímný, musela by to být opravdu top sedačka, abych se o tom Tonymu vůbec zmínil."

"A pokud by zde byla k dispozici sedačka v top týmu, jsem si jistý, že by Tony řekl, abych do toho šel. Ale něco někde uprostřed pole, to mě nezajímá. Náš tým se může příští rok zlepšit a jsem rád, že jsem jeho součástí."

Kovalainen chce u Lotusu zůstat také proto, že se mu u něj konečně začalo dařit. Předtím působil u Renaultu a McLarenu, ale nikde nebyl úspěšný.

"Změnil jsem hodně věcí a přehodnotil svůj přístup," komentoval. "Teď si myslím, že jsem na správné cestě, funguje to opravdu dobře. V paddocku se cítím mnohem lépe, výkony podávám na úrovni potřebné pro setrvání ve formuli 1, takže jsem rád, že jsem to dokázal otočit správným směrem."

U Lotusu jde podle Fina vše podle plánu, který si tým vytyčil při vstupu do formule 1. "Koncept nebyl takový, že budeme za dva roky vyhrávat závody. Jde o postup krok za krokem a my se ho držíme," uvedl. "Loni jsme byli mladý tým, letos jsme pořád, ale příští rok budeme etablovaný tým. Musíme postoupit na další úroveň, já jako jezdec také."

Diskuze (17) Další článek: Předsezónní vývoj Mercedes letos nesoustředí do jednoho balíku úprav
14:01 | Aston Martin se v průběhu 9 měsíců rozhodne, zda vstoupí do F1 jako dodavatel motorů.
11:36 | Rubens Barrichello má dnes narozeniny (46)
22. května | Podle Tombazise jsou změny pravidel pro předjíždění nutné, protože jinak by se situace dále zhoršovala.
21. května | Z prvního místa odstartuje v neděli do Indy 500 Ed Carpenter. Danica Patrick mimochodem 7.!
17. května | Formule E v další sezóně zavítá do Saúdské Arábie.

GP Monaka 2018

Čtvrtek 24. května 2018
1. trénink 11.00–12.30
2. trénink 15.00–16.30
Sobota 26. května 2018
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 27. května 2018
Závod 15.10