Koupí týmy část formule 1? Myšlence se nebrání

Liberty Media po odkoupení prvního podílu formule 1 uvedla, že by část akcií mohly získat přímo týmy.
Koupí týmy část formule 1? Myšlence se nebrání

Týmy by mohly odkoupit podíl ve formuli 1. Liberty Media ale zatím neuvedla, jak by to mělo vypadat a nedala ani časový rámec. Samotné týmy se myšlence nebrání.

„Zní to dobře,“ řekl v Singapuru Wolff. „Pokud dokážete spojit velké akcionáře s dlouhodobými plány a uděláte akcionáře také z týmů, tak to vyřeší mnoho problémů. Je to ale samozřejmě obchodní a finanční rozhodnutí a ďábel spočívá v detailu.“

Podle Hornera by muselo jít o malé minoritní podíly a podmínky by musely být pro všechny stejné. Pozitivně hodnotil myšlenku také Abiteboul z Renaultu.

„Myslím, že je to zajímavý nápad,“ souhlasila Kaltenbornová, podle které se o podobné možnosti diskutovalo už dříve. Také ona si myslí, že by všechny týmy měly mít stejný podíl. „V konečném důsledku záleží na tom, co dostanete a jaká je cena.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Pirelli odolnější pneumatiky nakonec v Malajsii nenasadí

19:53 | Leonardo da Vinci Jára da Cimrman Antonio Felix da Costa Ten posledně jmenovaný se stal šampiónem formule E.
19:52 | Mattia Binotto nesouhlasí s Vettelem, že by byla strategie špatná. Podle Binotta ovlivnily Vettelův závod hodiny po startu.
17:16 | Zajímavé: Racing Point musí před sportovní komisaře. Podle technického delegáta FIA jsou brzdové kanálky stejné jako ty v předešlých závodech a porušují sportovní pravidla.
11:51 | Po kolizi jezdců Premy vyhrál závod F2 poprvé v kariéře Juki Cunoda.

GP 70. výročí F1

Pátek 7. srpna 2020
1. trénink Bottas (1:26.166)
2. trénink Hamilton (1:25.606)
Sobota 8. srpna 2020
3. trénink Hamilton (1:26.621)
Kvalifikace Bottas (1:25.154)
Neděle 9. srpna 2020
Závod Verstappen