Kosačenková přestala Petrovovi hledat sedačku pro příští rok

Nedostatek finanční podpory vážně ohrožuje další pokračování kariéry Vitalije Petrova. Jeho manažerka teď zvažuje další možnosti.
Kosačenková přestala Petrovovi hledat sedačku pro příští rok

Minulý měsíc přišel Petrov o finanční podporu ze strany ruské vlády a jeho manažerce Oxaně Kosačenkové se nepodařilo najít náhradní řešení. Bez peněz má její svěřenec daleko menší šanci sehnat místo, žádné se jí zatím najít nepodařilo a teď přestala hledat.

"Dali jsme si přestávku," uvedla pro R-Sport. "Potřebuji čas, abych konsolidovala všechny naše finanční možnosti a zjistila, jestli má smysl v jednání pokračovat. Bez peněz tu žádný jezdec nebude."

Potíže sehnat svému jezdci místo měla Kosačenková už loni, když byl Petrov propuštěn z Renaultu. Nakonec na poslední chvíli nahradil Jarna Trulliho u Caterhamu, s týmem podepsal až letos v únoru.

"Nejsem ochotná jednat celou zimu jako posledně," avizovala Kosačenková s tím, že pokud Petrov nebude mít na konci sezóny místo ve formuli 1 pro příští rok, poohlédne se po "jiných projektech".

Další článek: Rána pod pás pro fanoušky

15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
13:42 | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.
24. září | Novinář Will Buxton má pozitivní test na koronavirus. GP Ruska tak vynechá.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10