Zatím jedeme podle plánu, říká Ferrari. V Bahrajnu se pojede bez diváků

Koronavirus opět o něco více ovlivnil letošní sezónu formule 1.

Italská vláda v noci na dnešek dala do karantény velkou část severu země. Dotkne se to také Modeny a to včetně Maranella. Naopak továrna AlphaTauri se nachází v oblasti Emilia-Romagna ale v provincii Ravenna, která v karanténě být nemá (mapa zde).

Situace se může dotknout také Pirelli, které vyrábí pneumatiky pro F1 v továrnách v Turecku a Rumunsku, ale své sídlo má v Miláně.

Zatím není jasné, jaký dopad budou mít opatření na F1. Vláda uvádí, že ve výjimečných případech (například při mimořádných pracovních důvodech) lze karanténu opustit. Část personálu Ferrari už je v Austrálii, nebo tam zrovna cestuje.

O čem se však už nemluví, je podpora týmu ze strany továrny – ať už jde o simulátor, který je nasazen z pátku na sobotu, tak o inženýry v průběhu závodu. Není zřejmé, zda bude továrna Ferrari v době Grand Prix Austrálie v provozu.

F1 už dříve uvedla, že pokud by se některý z týmů nemohl závodu zúčastnit, bude závod zrušen.

Aktualizace: Prohlášení Ferrari

„V návaznosti na opatření, která oznámila italská vláda včera v noci, sledujeme a vyhodnocujeme situaci a jsme v úzkém kontaktu s příslušnými orgány a všemi zúčastněnými organizacemi,“ uvedlo Ferrari. 

„Pro Ferrari představuje dodržování vládních nařízení primární záruku pro zajištění bezpečnosti jeho zaměstnanců a jejich rodin, což je naší prioritou. S ohledem na tuto zásadu bude učiněno každé jedno rozhodnutí s ohledem na tuto zásadu. Část týmu a vybavení již dorazila do Melbourne a odjezdy zbývajících členů týmu pokračují podle plánu, pokud nedostaneme sdělení o opaku.“

Bahrajn bez diváků

Ke konkrétnímu vývoji došlo v Bahrajnu. Závod se sice pojede, ale pořadatelé rozhodli, že se pojede bez diváků.  

Foto: Auto.cz a Svět motorů 

Další článek: Bahrajn kvůli šířící se epidemii koronaviru zastavil prodej vstupenek na velkou cenu

10:36 | Podle Auto Hebdo u Renaultu končí šéf motorářů Rémi Taffin. U týmu pracuje 22 let.
3. srpna | Dan Ticktum už není vývojovým jezdcem Williamsu. Tým s ním ukončil spolupráci.
3. srpna | Ferrari oznámilo, že prohlídka vozu Charlese Leclera, do kterého narazil Lance Stroll, ukázala, že jeho motor je natolik vážně poškozen, že ho nebude možné opravit. Leclerca tak čekají penalizace.
3. srpna | Mladíci testují. Theo Pourchaire se ve středu sveze s vozem Alfy Romeo z roku 2018 v Maďarsku. Na trati nebude sám, probíhají tam testy 18palcových pneumatik. Oscar Piastri jezdí v Monze s vozem Renaultu ze stejného roku.