Zatím jedeme podle plánu, říká Ferrari. V Bahrajnu se pojede bez diváků

Koronavirus opět o něco více ovlivnil letošní sezónu formule 1.

Italská vláda v noci na dnešek dala do karantény velkou část severu země. Dotkne se to také Modeny a to včetně Maranella. Naopak továrna AlphaTauri se nachází v oblasti Emilia-Romagna ale v provincii Ravenna, která v karanténě být nemá (mapa zde).

Situace se může dotknout také Pirelli, které vyrábí pneumatiky pro F1 v továrnách v Turecku a Rumunsku, ale své sídlo má v Miláně.

Zatím není jasné, jaký dopad budou mít opatření na F1. Vláda uvádí, že ve výjimečných případech (například při mimořádných pracovních důvodech) lze karanténu opustit. Část personálu Ferrari už je v Austrálii, nebo tam zrovna cestuje.

O čem se však už nemluví, je podpora týmu ze strany továrny – ať už jde o simulátor, který je nasazen z pátku na sobotu, tak o inženýry v průběhu závodu. Není zřejmé, zda bude továrna Ferrari v době Grand Prix Austrálie v provozu.

F1 už dříve uvedla, že pokud by se některý z týmů nemohl závodu zúčastnit, bude závod zrušen.

Aktualizace: Prohlášení Ferrari

„V návaznosti na opatření, která oznámila italská vláda včera v noci, sledujeme a vyhodnocujeme situaci a jsme v úzkém kontaktu s příslušnými orgány a všemi zúčastněnými organizacemi,“ uvedlo Ferrari. 

„Pro Ferrari představuje dodržování vládních nařízení primární záruku pro zajištění bezpečnosti jeho zaměstnanců a jejich rodin, což je naší prioritou. S ohledem na tuto zásadu bude učiněno každé jedno rozhodnutí s ohledem na tuto zásadu. Část týmu a vybavení již dorazila do Melbourne a odjezdy zbývajících členů týmu pokračují podle plánu, pokud nedostaneme sdělení o opaku.“

Bahrajn bez diváků

Ke konkrétnímu vývoji došlo v Bahrajnu. Závod se sice pojede, ale pořadatelé rozhodli, že se pojede bez diváků.  

Foto: Auto.cz a Svět motorů 

Váš názor Další článek: Bahrajn kvůli šířící se epidemii koronaviru zastavil prodej vstupenek na velkou cenu
15:15 | Podle Mercedesu Hamilton kvůli poškození předního křídla po kontaktech s Oconem a Verstappenem přišel o 0,4 s na kolo. Hamilton po těchto kontaktech zajel ve 47. z 50 kol nejrychlejší kolo závodu.
9:38 | Update o Fittipaldim po včerejší nehodě ve F2. Jeho bratr Pietro Fittipaldi uvedl: Má zlomeninu na pravé patě, ale naštěstí jsou věci mnohem lepší, než jsme všichni očekávali. Děkuji FIA, týmu a veškerému lékařskému personálu zde v Saúdské Arábii.
22:47 | Théo Pourchaire uveřejnil na twitteru, že je celkově v pořádku, ale neví, zda za týden pojede. Enzo Fittipaldi je podle něj zraněný.

GP Abú Dhabí 2021

Pátek 10. prosince 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 11. prosince 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 12. prosince 2021
Závod 14.00