Korejský okruh je na závod připravený a je zajímavý, shodují se jezdci

I když Jeongam stále není zcela dokončený, jezdci jsou po jeho prohlídce spokojení. Trať hotová je, navíc by měla nabídnout příležitosti pro předjíždění, a tudíž i zajímavý závod.
Korejský okruh je na závod připravený a je zajímavý, shodují se jezdci

"Trať má zajímavý profil," konstatoval Jenson Button. "Odvedli velmi dobrou práci. V prvním sektoru se bude dát předjíždět, což je dobře, pak následují rychlé a plynulé zatáčky. V tuto chvíli vypadá velmi kluzce, ale to je nevyhnutelné, protože asfalt je nový."

Okruh Jeongam prošel závěrečnou inspekcí Mezinárodní automobilové federace teprve minulý týden, ačkoliv se tak podle pravidel mělo stát před třemi měsíci. I když po něm pořád pobíhají dělníci, závodit se na něm dá. "Zaslouží poplácat po zádech, protože ho dokázali připravit a zdá se, že by mohl nabídnout dobrou podívanou, takže se těším," řekl Lewis Hamilton.

Sebastian Vettel se svými kolegy souhlasil. Podle něj pořadatelé nakonec odvedli velmi dobrou práci vzhledem k tomu, že ještě nedávno hrozilo zrušení Grand Prix. Horší je to ale se zázemím kolem okruhu, zejména ubytování je problematické.

"Hodně se snažili, aby to nakonec stihli. Myslím, že jsme všichni připraveni," řekl Mark Webber. "Zcela připravené to tu bude za pár let, jestli víte, co tím myslím. Jde o okolí a okolní město. Zatím je to daleko, ale to nevadí."

Fotogalerie z Jeongamu si můžete prohlédnout ZDE.

Diskuze (31) Další článek: De la Rosu pneumatiky Pirelli příjemně překvapily, jezdcům se budou líbit
16. ledna | Niki Lauda opět opustil nemocnici, kde byl hospitalizován s chřipkou.
15. ledna | Závody v Evropě budou také letos začínat v 15:10.
15. ledna | Vedle Pascala Wehrleina by mohl na simulátoru Ferrari pracovat také Brendon Hartley.
15. ledna | Ferrari by mělo mít 17. února (den před testy) v Barceloně filmovací den.