Korejci se chtějí do kalendáře vrátit

Vyřazení z kalendáře formule 1 nepovažuje Korea za definitivní řešení a Grand Prix chce v budoucnu pořádat v Jeongamu znovu.
Korejci se chtějí do kalendáře vrátit

Pouhé tři roky závodila formule 1 v Koreji, než ji Ecclestone nechal vyřadit. Důvody jsou finanční. Nejenže Korejci nemají peníze na poplatky za závod, ale ani nedostavěli zázemí kolem okruhu, které slibovali.

Park Joon-Jung, guvernér provincie Jižní Čolla, ve které se Jeongam nachází, však chce závod zpět. "Formule 1 je budoucností naší provincie," řekl. "Vyvineme velké úsilí, abychom si splnili náš cíl, i když tu příští rok závod mít nebudeme."

Náklady na dobudování zábavního města, které má v Jeongamu stát, se odhadují na devět miliard dolarů.

Původně měli Korejci smlouvu s formulí 1 až do roku 2016, ale chtěli slevu na poplatek za závod, kterou Ecclestone odmítl.

Další článek: Van der Garde ve formuli 1 určitě zůstane, říká jeho sponzor

18:20 | Mercedes uveřejnil fotografii... zachycuje nové zbarvení? odkaz
26. února | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
26. února | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
26. února | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.