Kontakt s Grosjeanem nebyl úmyslný, ujišťuje Magnussen

Kontakt s Grosjeanem nebyl úmyslný, ujišťuje Magnussen

Mezi piloty týmu Haas Kevinem Magnussenem a Romainem Grosjeanem došlo při restartu Velké ceny Španělska vozů formule 1 v 53. kole ke kontaktu. Podle Magnussena v tom však nebyl žádný úmysl.

Tým Haas se po celý víkend jevil jako čtvrtý nejlepší tým za třemi top týmy Mercedesem, Ferrari a Red Bullem. Jeho jezdci to potvrdili také v kvalifikaci, kde obsadili sedmé a osmé místo.

Na stejných pozicích se drželi také v průběhu nedělního závodu. Při restartu po safety caru, který vyjel kvůli kolizi Landa Norrise a Lance Strolla, však došlo mezi oběma ke kontaktu.

„Když vyjel safety car, měli jsme skvělou druhou zastávku v boxech, kterou jsme se dostali před (Daniila) Kvjata. Při restartu jsem měl dobrou teplotu pneumatik a předjel jsem Romaina,“ popsal Magnussen.

„Mezi mnou a Romainem došlo ke kontaktu, což nechcete vidět, nebylo to ale nic úmyslného. Kontakt mezi týmovými kolegy není to, co chcete vidět. Jsem si ale jistý, že ode mě nebo od Romaina v tom nebyl žádný záměr,“ dodal dánský pilot, který nakonec v závodě obsadil sedmé místo.

Naopak Grosjean nakonec projel cílem na desáté pozici, když několikrát vyjel v první zatáčce mimo trať a nakonec se před něj dostali Carlos Sainz Jr. a Kvjat.

„Restart byl trochu komplikovanější, nebylo to pro mě ideální, jelikož jsem tam ztratil pár pozic. Celkově jsem spokojen s tím, jak jsme si tento víkend vedli. Jsem rád, že jsme ukázali, že je vůz rychlý,“ řekl Grosjean, který si desátým místem připsal první letošní bod.

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Doporučujeme

Články odjinud