Kontakt s Grosjeanem nebyl úmyslný, ujišťuje Magnussen

Mezi piloty týmu Haas Kevinem Magnussenem a Romainem Grosjeanem došlo při restartu Velké ceny Španělska vozů formule 1 v 53. kole ke kontaktu. Podle Magnussena v tom však nebyl žádný úmysl.
Kontakt s Grosjeanem nebyl úmyslný, ujišťuje Magnussen

Tým Haas se po celý víkend jevil jako čtvrtý nejlepší tým za třemi top týmy Mercedesem, Ferrari a Red Bullem. Jeho jezdci to potvrdili také v kvalifikaci, kde obsadili sedmé a osmé místo.

Na stejných pozicích se drželi také v průběhu nedělního závodu. Při restartu po safety caru, který vyjel kvůli kolizi Landa Norrise a Lance Strolla, však došlo mezi oběma ke kontaktu.

„Když vyjel safety car, měli jsme skvělou druhou zastávku v boxech, kterou jsme se dostali před (Daniila) Kvjata. Při restartu jsem měl dobrou teplotu pneumatik a předjel jsem Romaina,“ popsal Magnussen.

„Mezi mnou a Romainem došlo ke kontaktu, což nechcete vidět, nebylo to ale nic úmyslného. Kontakt mezi týmovými kolegy není to, co chcete vidět. Jsem si ale jistý, že ode mě nebo od Romaina v tom nebyl žádný záměr,“ dodal dánský pilot, který nakonec v závodě obsadil sedmé místo.

Naopak Grosjean nakonec projel cílem na desáté pozici, když několikrát vyjel v první zatáčce mimo trať a nakonec se před něj dostali Carlos Sainz Jr. a Kvjat.

„Restart byl trochu komplikovanější, nebylo to pro mě ideální, jelikož jsem tam ztratil pár pozic. Celkově jsem spokojen s tím, jak jsme si tento víkend vedli. Jsem rád, že jsme ukázali, že je vůz rychlý,“ řekl Grosjean, který si desátým místem připsal první letošní bod.

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Vettel: Po GP Španělska budeme ve Ferrari mluvit o týmové režii

19:42 | FIA opět řeší porušení protokolů: Leclerc a Bottas se mezi závody vrátili domů. To sice mohou, ale musí zůstat ve své bublině. Oba budu upozorněni. Oba se také brání, že neudělal nic špatného (Leclerc například absolvoval dva testy).
18:10 | Albon řekl, že by předjetí Hamiltona udělal znovu úplně stejně.
17:18 | Ferrari přivezlo nové přední křídlo a podlahu. Možná stihne ještě dopravit i nové zadní křídlo.
16:16 | Konečně něco užitečného... F1 testuje grafiku, ve které je přepis rádiové komunikace s jezdcem....

GP Štýrska 2020

Pátek 10. července 2020
1. trénink 11.00–12.30
2. trénink 15.00–16.30
Sobota 11. července 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 12. července 2020
Závod 15.10