Konkurence nespí, bude těžké se posunout vpřed, říká Alonso

Španěl však Renaultu stále věří.
Fernando Alonso letos zatím ani jednou nestál na stupních vítězů a doufá, že se Renaultu podaří zopakovat alespoň loňské zlepšení z druhé poloviny sezóny. Před GP Velké Británie ale přiznal, že posun vpřed není kvůli konkurenci snadný.

"Tomuto týmu pořád hodně věřím a vím, že všichni tvrdě pracují, aby se naše situace zlepšila. Jsme spolu dlouho a ukázali jsme, že se nikdy nevzdáváme. Ale musíme být realisté, protože se ostatní týmy snaží ve vývoji vozů stejně, takže není snadné udělat velký krok vpřed," řekl.

Renault musí podle Španěla pokračovat v nasazování nových dílů v každém závodě, tak by měl pravidelně bojovat o body a později možná i o stupně vítězů.

V posledním závodě v Turecku nezískal tým ani jeden bod, ale podle Boba Bella to bylo spíše shodou nepříznivých okolností než výkonností samotného vozu.

"Nemyslím, že to byl pravdivý obrázek naší současné situace. Fernando měl v kvalifikaci problémy se zahříváním pneumatik a neodjel perfektní kolo, což mu na startovním roštu ublížilo. Při startu z lepší pozice by se asi částečně vyhnul provozu po své první zastávce v boxech a získal by body," uvedl.

Nejen proto očekávají Francouzi lepší výsledek již v Grand Prix Velké Británie.

"R29 vždy dobře fungoval v rychlých zatáčkách, takže bychom měli být tento víkend konkurenceschopnější. Také budeme mít určité nové díly, které by nám měly přidat na výkonu," řekl Alonso.

Renault nasadí v Silverstonu přepracovaný dvojitý difuzor, upravené přední přítlačné křídlo a změny na mechanice vozu.

Jelikož tým sídlí v Enstone, je pro něj britská GP druhým domácím závodem. Na ostrovech bydlí také Nelson Piquet. "Je to pro mě skoro jako domácí závod, protože v Británii žiji pět let a je to trať, na které jsem závodil v začátcích své kariéry. Jak jsem řekl, klíčová bude kvalifikace, hlavně kvůli tomu, že se jedná o rychlou trať, kde se těžko předjíždí," řekl Brazilec.

Renault R29 v současnosti ztrácí na konkurenci při brzdění, což vzhledem k vlastnostem Silverstonu ale nebude mít tak velké negativní dopady.

"Pro Silverstone mám rozumně velká očekávání, i když musíme zůstat realisté, protože víme, že nezačneme najednou bojovat o pódia," dodal Bell.
Diskuze (13) Další článek: FIA: Někdo uvnitř FOTA bojkotuje snahy o dosažení dohody
17. července | Antonio Giovinazzi nahradí v prvním tréninku Ericssona.
17. července | Mallya chce, aby u týmu zůstali Ocon a Pérez.
17. července | odkaz
17. července | Před třemi lety zemřel Jules Bianchi.

GP Německa 2018

Pátek 20. července 2018
1. trénink 11.00–12.30
2. trénink 15.00–16.30
Sobota 21. července 2018
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 22. července 2018
Závod 15.10