Konkurence možná rozluštila tajemství RB19. Okopírovat ho nebude snadné | Foto: Getty Images / Mark Thompson

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Konkurence možná rozluštila tajemství RB19. Okopírovat ho nebude snadné

Red Bull zatím vyhrál všechny letošní závody. Konkurence se snaží Red Bull dostihnout, ale to se zatím nedaří.

Red Bull má největší účinek DRS, takže je silný na rovinkách. Neztrácí ale ani v zatáčkách. Vůz v zatáčkách neklouže, což je pro současné vozy klíčové. Klouzáním ztrácíte čas, ale především přehříváte pneumatiky, které tak rychleji odchází.... tím začnete klouzat ještě více. 

Inženýři ostatních týmů RB19 podrobně analyzovali a podle Auto Motor und Sport nenašli žádný jeden zázračný prvek. Jde spíše o celkový koncept. Klíčem je přitom šasi a převodovka.

Při pohledu na šasi Red Bullu zepředu je patrné, že je dole užší než nahoře. Pravidla definují pouze objem. Zúžení a také prodloužení šasi umožňuje Red Bullu umístit řídicí jednotky a některé chladiče více dovnitř v blízkosti podlahy. To zase umožňuje silnější podříznutí bočnic a tím lepší proudění v oblasti podlahy.

Maximální rozvor kol je podle současných pravidel 3 600 mm. Red Bull to vyřešil tím, že šetřil na délce převodovky. Skříň převodovky je úzká i na spodní straně, což umožňuje vytvořit větší prostor v oblasti difuzoru. Geometrie zadní nápravy je upravena tak, aby byl vzduch, který dopadá na podlahu od bočnic, co nejméně narušován.

Díky této celkové architektuře vytváří Red Bull více prostoru pro směrování vzduchu tam, kam potřebuje.

Doporučujeme

Články odjinud