Konec zahřívacích dek pro pneumatiky pro příští rok nenastane, rozhodla Komise F1 | Foto: Getty Images

Foto: Getty Images

Konec zahřívacích dek pro pneumatiky pro příští rok nenastane, rozhodla Komise F1

Jezdci a týmy F1 se i v příštím roce budou moci spoléhat na tzv. zahřívací deky pro pneumatiky. Ve Spa o tom rozhodla Komise F1.

Ve Spa dnes zasedala Komise F1, která se skládá ze zástupců promotéra šampionátu, FIA a samotných týmů.

Jedním z hlavních témat, které se probíraly, byla i otázka zákazu předehřívání pneumatik od příští sezony. O tomto kroku se již v minulosti několikrát uvažovalo, ale vždy byl zákaz odložen. K tomu došlo i nyní – Komise rozhodla o tom, že i v roce 2024 bude možné pneumatiky předehřívat s tím, že toto rozhodnutí bude v příštím roce opět přehodnoceno.

Proti zákazu tzv. zahřívacích dek byla řada jezdců, kteří si stěžovali především na to, že by kvůli jízdě na studených pneumatikách mohla být ohrožena bezpečnost.

Pro konec předehřívání naopak bylo Pirelli. Italská společnost, jež je dodavatelem pneumatik pro F1 již od roku 2011, se již na možnost zákazu připravovala a společně s týmy absolvovala několik testů pneumatik, které nevyžadují předehřívání.

Renault zatím v nejistotě

Komise F1 se ve Spa rovněž zabývala tématem vyrovnání rozdílu ve výkonnosti motorů jednotlivých výrobců, což je věc, která trápí především Renault.

Renault, dodavatel motorů pro dceřiný tým Alpine, přiznává, že oproti konkurenci ztrácí, ale kvůli zmražení vývoje nemůže se současnou situací příliš dělat. 

Ačkoliv Komise F1 v tomto ohledu nevydala žádné stanovisko, bylo dohodnuto, že se tato záležitost bude ještě řešit.

Předsezonní testy potvrzeny

Ve Spa bylo Komisí F1 rovněž potvrzeno, kdy a kde proběhnou testy před sezonou 2024. Testování bude stejně jako letos hostit Bahrajn, a to v termínu od 21. až 23. února 2024.

Doporučujeme

Články odjinud