Konec Vettela Hamiltona neinspiroval. Ve F1 chce závodit dál

Lewis Hamilton nehodlá napodobit Sebastiana Vettela a skončit. Ve F1 chce ještě nějaký ten pátek závodit.
Foto: Getty Images 
Konec Vettela Hamiltona neinspiroval. Ve F1 chce závodit dál | Foto: Getty Images

Sebastian Vettel je o dva roky mladší než Hamilton. Ve F1 debutoval v roce 2007, ale plnohodnotně závodil o rok později. Dá se tedy říct, že oba začínali ve stejnou dobu.

Zatímco Vettel hodlá na konci roku pověsit závodní overal na hřebík, Hamilton se končit nechystá.

„Je to připomínka toho, že jsem v části kariéry, kdy lidé, se kterými jsem přišel a s nimiž jsem tak dlouho závodil, začnou končit,“ řekl Hamilton, kterého cituje RaceFans. „Než se nadějeme, Fernando už tady nebude a řekl bych, že já pak budu nejstarší.“

Navzdory náročné sezóně, v níž ještě nevyhrál žádný závod, Hamilton řekl, že o odchodu do závodnického důchodu zatím „opravdu nepřemýšlí“, a touží získat další titul.

„Stále přemýšlím pouze o tom, jak vylepšit tento vůz,“ řekl Hamilton. „Přemýšlím o tom, jaké kroky musím udělat, aby tento tým opět vyhrával. Jaký je plán cesty k získání dalšího titulu mistra světa?“

Stejně jako Vettel se Hamilton stal také „aktivistou“. 

„Jaké kroky musíme udělat, aby se všichni v tomto sportu sladili a začali více zohledňovat práci, kterou se snažíme dělat v oblasti rozmanitosti? O těchto věcech přemýšlím,“ potvrdil Hamilton.

„Stále za tyto věci bojuji a stále cítím, že mám ještě hodně před sebou. Je pravděpodobnější, že pokud skončím, budu mít ještě palivo v nádrži. Nemyslím si, že budu jezdit, dokud nebudu úplně vyhořelý a nezbude mi vůbec nic.“

Další článek: Scott Dixon zvítězil v Nashvillu a překonal Andrettiho!

Témata článku: ,

Aktuality

5. října | Podle MotorsportWeek představí Ferrari svůj hypercar pro Le Mans oficiálně 30. října v Imole během tradiční akcie Ferrari Finali Mondiali. Vůz by měl mít název F255. 
5. října | 30. narozeniny dnes slaví Kevin Magnussen. 
5. října | Podle dvou zdrojů BBC je velmi nepravděpodobné, že se tento týden dozvíme něco o rozp. stropech za rok 2021. Jiní říkají, že neslyšeli nic o dalším zpoždění. Dopoledne FIA uvedla, že dnes poskytne aktualizace ohledně harmonogramů procesu dodržování finančních předpisů. 
5. října | Jost Capito potvrdil, že na seznamu jezdců, které Williams zvažuje pro příští rok, je také Mick Schumacher. 

GP Japonska 2022

Pátek 7. října 2022
1. trénink Alonso
2. trénink 08.00–09.30
Sobota 8. října 2022
3. trénink 05.00–06.00
Kvalifikace 08.00–09.00
Neděle 9. října 2022
Závod 07.00