Konec spolupráce s Rich Energy. Haas je bez titulárního sponzora

Haas letos nezažívá zrovna úspěšnou sezónu. Po mnohatýdenních nejasnostech a chaosu navíc skončila jeho spolupráce s Rich Energy.
Konec spolupráce s Rich Energy. Haas je bez titulárního sponzora

Výrobce energetických drinků prošel turbulentním obdobím. Nejdříve spolupráci ukončil, poté došlo ke změnám v jeho vedení, firma se dokonce přejmenovala na Lightning Volt.

Šéf Haasu ve Spa uvedl, že se brzy rozhodne o dalším osudu spolupráce. 

„V tuto chvíli jsou tady (loga), jak vidíte, takže se musíme rozhodnout,oni se musí rozhodnout, zda chtějí pokračovat, nebo ne. Je to jejich rozhodnutí, a pak bude následovat naše rozhodnutí.“

Dnes Haas oznámil, že spolupráce končí. Tým Haas a Rich Energy se podle prohlášení „přátelsky“ dohodli na ukončení spolupráce s okamžitým účinkem.

V Singapuru tak bude Haas jezdit bez nálepek Rich Energy. Titulární sponzor přitom promlouval také do zbarvení letošních vozů, které se tak od dalšího roku může změnit.

“...  proces restrukturalizace společnosti Rich Energy vidí potřebu revidovat globální strategie. Tým Haas F1 a Rich Energy následně dospěli k závěru, že ukončení stávajícího partnerství je pro obě strany nejlepší cestou vpřed.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Proč dostal Vettel přísnější trest než Stroll?

15:58 | Problém na motoru, který potkal Vettela během testů, podle Ferrari nebyl vážný. V Maranellu zjistili, že šlo o problém s mazacím systémem.
22. února | Zandvoort před pěti dny. Za pár dní má být hotovo... odkaz
22. února | Podle Lea Turriniho Binotto a Ferrari neblafují. Aerodynamický balíček SF1000 nefunguje. Stále trpí problémy z loňského roku, nedotáčivostí a horším výkonem. Na příští týden chystá tým změny.
22. února | Niki Lauda by dnes oslavil 71. narozeniny.

Předsezónní testy

První
19. února Hamilton (1:16.976)
20. února Räikkönen (1:17.091)
21. února Bottas (1:15.732)
Druhé
26. února 09.00–18.00
27. února 09.00–18.00
28. února 09.00–18.00