Konec spolupráce s Rich Energy. Haas je bez titulárního sponzora

Haas letos nezažívá zrovna úspěšnou sezónu. Po mnohatýdenních nejasnostech a chaosu navíc skončila jeho spolupráce s Rich Energy.
Konec spolupráce s Rich Energy. Haas je bez titulárního sponzora

Výrobce energetických drinků prošel turbulentním obdobím. Nejdříve spolupráci ukončil, poté došlo ke změnám v jeho vedení, firma se dokonce přejmenovala na Lightning Volt.

Šéf Haasu ve Spa uvedl, že se brzy rozhodne o dalším osudu spolupráce. 

„V tuto chvíli jsou tady (loga), jak vidíte, takže se musíme rozhodnout,oni se musí rozhodnout, zda chtějí pokračovat, nebo ne. Je to jejich rozhodnutí, a pak bude následovat naše rozhodnutí.“

Dnes Haas oznámil, že spolupráce končí. Tým Haas a Rich Energy se podle prohlášení „přátelsky“ dohodli na ukončení spolupráce s okamžitým účinkem.

V Singapuru tak bude Haas jezdit bez nálepek Rich Energy. Titulární sponzor přitom promlouval také do zbarvení letošních vozů, které se tak od dalšího roku může změnit.

“...  proces restrukturalizace společnosti Rich Energy vidí potřebu revidovat globální strategie. Tým Haas F1 a Rich Energy následně dospěli k závěru, že ukončení stávajícího partnerství je pro obě strany nejlepší cestou vpřed.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Proč dostal Vettel přísnější trest než Stroll?

8:55 | Haas bude po ukončení spolupráce s Rich Energy jezdit do konce roku se stejným zbarvením auta... jen nálepky Rich Energy zmizí.
13. září | Correa zůstává v umělém spánku
13. září | Během prvních dvou dní testů 18palcových pneumatik odjel Sergej Sirotkin v Renaultu 213 kol.
13. září | Tatiana Calderón se zúčastní jednoho dne testů W Series ve Španělsku. O sedačku bojovat nebude, jen se podělí o zkušenosti.

GP Singapuru 2019

Pátek 20. září 2019
1. trénink 10.30–12.00
2. trénink 14.30–16.00
Sobota 21. září 2019
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 22. září 2019
Závod 14.10