FIA

Konec příběhu. FIA potvrdila, že Hertovi superlicenci nedá

FIA potvrdila, že Colton Herta nedostane superlicenci. Amerického mladíka zvažoval Red Bull vedle Cunody u AlphaTauri.
Foto: IndyCar
Konec příběhu. FIA potvrdila, že Hertovi superlicenci nedá | Foto: IndyCar

Jezdec musí splnit několik podmínek pro zisk superlicence. Kromě například věku jde především o 40 bodů, které musí získat umístěním v konečném pořadí v různých kategoriích v posledních třech letech (nyní se berou kvůli covidu tři nejlepší výsledky z posledních čtyř let).

Herta by měl mít 32 bodů. Získal je za umístění v IndyCar. Musel by tak dostat výjimku a tu mu FIA neudělila. Konec konců k ní nebyl důvod.

„FIA potvrzuje, že prostřednictvím příslušných kanálů byl proveden dotaz, který vedl k tomu, že FIA ​​potvrdila, že jezdec Colton Herta nemá požadovaný počet bodů pro udělení superlicence FIA,“ uvedl mluvčí FIA.

„FIA neustále přezkoumává své předpisy a postupy, včetně těch, které se týkají způsobilosti k získání superlicence, přičemž hlavními faktory, které jsou v souvislosti s tímto tématem zvažovány, jsou bezpečnost, zkušenosti a výkonnost v kontextu dráhy.“

O Hertu měl zájem Red Bull pro AlphaTauri. Gasly by pak zamířil do Alpine. V tuto chvíli to neznamená, že k tomu nedojde. Ve hře o sedačku u AlphaTauri je Nyck de Vries. 

Další článek: Chadwick věří, že by se mohla za pět let dostat do formule 1

Témata článku:

Aktuality

5. října | Podle MotorsportWeek představí Ferrari svůj hypercar pro Le Mans oficiálně 30. října v Imole během tradiční akcie Ferrari Finali Mondiali. Vůz by měl mít název F255. 
5. října | 30. narozeniny dnes slaví Kevin Magnussen. 
5. října | Podle dvou zdrojů BBC je velmi nepravděpodobné, že se tento týden dozvíme něco o rozp. stropech za rok 2021. Jiní říkají, že neslyšeli nic o dalším zpoždění. Dopoledne FIA uvedla, že dnes poskytne aktualizace ohledně harmonogramů procesu dodržování finančních předpisů. 
5. října | Jost Capito potvrdil, že na seznamu jezdců, které Williams zvažuje pro příští rok, je také Mick Schumacher. 

GP Japonska 2022

Pátek 7. října 2022
1. trénink Alonso
2. trénink 08.00–09.30
Sobota 8. října 2022
3. trénink 05.00–06.00
Kvalifikace 08.00–09.00
Neděle 9. října 2022
Závod 07.00