Konec oslav na ochranném plotě, který dělí trať a boxovou uličku. FIA za ně bude udělovat tresty | Foto: Activepictures / Jiří Křenek

Foto: Activepictures / Jiří Křenek

Konec oslav na ochranném plotě, který dělí trať a boxovou uličku. FIA za ně bude udělovat tresty

Týmy formule 1 budou nově čelit trestu, pokud některý z jejich zástupců vystoupá v rámci oslav po závodě na ochranný plot na boxové zídce. Informoval o tom Autosport.

Jde o tradici, která již spoustu let patří k závěrům velkých cen a jež byla k vidění i během poslední velké ceny v Saúdské Arábii.

Mechanici se těsně před vyvěšením šachovnicové vlajky nahrnou na boxovou zídku, aby oslavili úspěšný dojezd svého vozu do cíle závodu. Větší odvážlivci neváhají vylézt ani na ochranný plot, který je instalován na boxové zídce.

A právě lezení na plot během oslav, které bylo dosud tolerováno, bude nově postihováno trestem ze strany FIA, jak informuje web Autosportu. FIA k tomuto kroku přistoupila z bezpečnostních důvodu.

Nejde však o nové pravidlo, pouze o přísnější výklad dodatku H, článku 2.3.2, který nalezneme v Mezinárodním sportovním kodexu FIA. Ten hovoří o tom, že žádný člen týmu nesmí na tento ochranný plot šplhat.

Tresty, které za porušení tohoto pravidla týmům hrozí, zatím nejsou známy. Lze však předpokládat, že by se jednalo o pokutu a nikoliv například časový trest, který by měl vliv na výsledky závodu.

Doporučujeme

Články odjinud