Konec Mercedesu ve F1? Podle Jordana bude mít brzy nového majitele i název

Eddie Jordan občas vytáhne z klobouku překvapivou spekulaci. Některé se později potvrdí, jiné ne. Nyní přichází s opravdu těžkým kalibrem.

Eddie Jordan v rozhovoru pro Mail on Sunday uvedl, že název Mercedes brzy zmizí z formule 1. Tým bude prodán s tím, že budoucí majitel je už znám. Celá operace má vyjít na 700 milionů liber.

„Vlastnictví týmu převezmou sir Jim Ratcliffe a INEOS. Jméno INEOS je již stejně na boku vozu a mají tohle technologické partnerství, takže pro Mercedes je to pěkné východisko,“ řekl Jordan.

Chemická společnost je nyní sponzorem Mercedesu a její loga zdobí stříbrný (aktuálně černý) šíp od začátku letošního roku.

„Tým se bude jmenovat INEOS, ale bude i nadále provozován z továrny v Brackley a Mercedes si v něm ponechá 30 % podíl. Už se to nebude jmenovat Mercedes a v roli vedoucího týmu už to nebude mít na starost Toto Wolff.“

Může to bý jinak

Je však otázkou, zda to nebude nakonec jinak a INEOS pouze nekoupí podíl v týmu. Aktuálně vlastní 60 % Mercedes a 30 % Toto Wolff. Zbývajících 10 % vlastnil Niki Lauda. Po jeho smrti se akcie vrátily zpět, ale Mercedes zatím nerozhodl, jak s nimi naloží. Mohl by je koupit INEOS a případně i část podílu od Mercedesu a / nebo od Wolffa.

„Žádáme vás o pochopení, že nebudeme komentovat fámy a spekulace,“ uvedl mluvčí Mercedesu pro Motorsport.com.

Toto Wolff před pár dny uvedl, že v budoucnu může mít u týmu jinou roli.

Další článek: Florencie se zbarvila do rudé. Ferrari oslavovalo 1000. závodů [foto a video]

Témata článku: , ,