Konec Mercedesu ve F1? Podle Jordana bude mít brzy nového majitele i název

Eddie Jordan občas vytáhne z klobouku překvapivou spekulaci. Některé se později potvrdí, jiné ne. Nyní přichází s opravdu těžkým kalibrem.

Eddie Jordan v rozhovoru pro Mail on Sunday uvedl, že název Mercedes brzy zmizí z formule 1. Tým bude prodán s tím, že budoucí majitel je už znám. Celá operace má vyjít na 700 milionů liber.

„Vlastnictví týmu převezmou sir Jim Ratcliffe a INEOS. Jméno INEOS je již stejně na boku vozu a mají tohle technologické partnerství, takže pro Mercedes je to pěkné východisko,“ řekl Jordan.

Chemická společnost je nyní sponzorem Mercedesu a její loga zdobí stříbrný (aktuálně černý) šíp od začátku letošního roku.

„Tým se bude jmenovat INEOS, ale bude i nadále provozován z továrny v Brackley a Mercedes si v něm ponechá 30 % podíl. Už se to nebude jmenovat Mercedes a v roli vedoucího týmu už to nebude mít na starost Toto Wolff.“

Akcie Laudy se vrátí Mercedesu, říká jeho syn

Akcie Laudy se vrátí Mercedesu, říká jeho syn

Může to bý jinak

Je však otázkou, zda to nebude nakonec jinak a INEOS pouze nekoupí podíl v týmu. Aktuálně vlastní 60 % Mercedes a 30 % Toto Wolff. Zbývajících 10 % vlastnil Niki Lauda. Po jeho smrti se akcie vrátily zpět, ale Mercedes zatím nerozhodl, jak s nimi naloží. Mohl by je koupit INEOS a případně i část podílu od Mercedesu a / nebo od Wolffa.

„Žádáme vás o pochopení, že nebudeme komentovat fámy a spekulace,“ uvedl mluvčí Mercedesu pro Motorsport.com.

Toto Wolff před pár dny uvedl, že v budoucnu může mít u týmu jinou roli.

Wolff zůstane u Mercedesu. Možná ale bude méně vidět

Wolff zůstane u Mercedesu. Možná ale bude méně vidět

Další článek: Florencie se zbarvila do rudé. Ferrari oslavovalo 1000. závodů [foto a video]

22:04 | Tak Norrisův druhý trénink neukončilo předčasně poškození podlahy (i když to měl také), ale problém s pohonnou jednotkou.
17:28 | Klíčové výsledky kvalifikace F2: Cunoda: 1. Mazepin: 2. Shwartzman: 4. Ilott: 9. Schumacher: 18.
17:25 | Schumacher a Nissany kolidovali v kvalifikaci formule 2.
16:58 | Podle Seidla se Sainz testu s Ferrari po Abú Dhabí nemůže zúčastnit. Test je určen pro mladé jezdce. Nakonec sice nastoupí Alonso a zřejmě Buemi a Kubica, ale i tak nebude umožněn start jezdcům, kteří letos závodili.

GP Sachíru

Pátek 4. prosince 2020
1. trénink Russell (54.546)
2. trénink Russell (54.713)
Sobota 5. prosince 2020
3. trénink 15.00–16.00
Kvalifikace 18.00–19.00
Neděle 6. prosince 2020
Závod 18.10