Konec kariéry! Snem byla formule 1, nechci dělat věci napůl, říká Petr Ptáček

Jeden z nejtalentovanějších českých mladých závodníků se nečekaně rozhodl ukončit kariéru. Petr Ptáček předčasně pověsil helmu a rukavice na hřebík i kvůli zákulisní politice v motorsportu.
Foto: Jiří Šlégl / f1sport
Konec kariéry! Snem byla formule 1, nechci dělat věci napůl, říká Petr Ptáček | Foto: Jiří Šlégl / f1sport

Z motokár se rychle vypracoval až do monopostů, závodil ve španělské či italské formuli 4, v asijské formuli 3 a dostal se na startovní listinu seriálu Formula Renault Eurocup, šampionátu, odkud již mladí závodníci míří do světových sérií F3 a F2. Nyní ale Petr Ptáček končí.

„Je to sport, kde hraje obrovskou roli politika. Já osobně nejsem nositelem žádného slavného jména. Do formule 1 by měli přicházet rychlí a talentovaní závodníci, ne jezdci se slavným jménem a sponzorem v zádech,“ uvedl český závodník pro f1sport.

Nový Tomáš Enge? Ve formuli Renault roste mladý český talent

Nový Tomáš Enge? Ve formuli Renault roste mladý český talent

Ptáček strávil ve Formula Renault Eurocup dvě sezony a v šampionátu soupeřil s Oscarem Piastrim, Caiem Colletem či Francem Colapintem.

Po první sezoně skončil s italským týmem Bhaitech jako nováček na celkovém osmém místě a vybojoval dvě pódia. Na Silverstonu dojel třetí a druhé místo získal v Barceloně.

Pro sezonu 2020 Ptáček přestoupil k francouzské stáji R-ace GP, která rok před tím slavila titul s Australanem Piastrim. Výkonnostní progres se však nedostavil a český jezdec dokonce v průběhu roku po neshodách R-ace GP opustil a poslední tři závodní víkendy absolvoval v barvách holandského MP Motorsport.

Sauber má novou jezdeckou akademii. Je v ní i Petr Ptáček

Sauber má novou jezdeckou akademii. Je v ní i Petr Ptáček

Pro rok 2021 bylo v jednání angažmá u týmu Campos ve formuli 3, k podpisu smlouvy však také vinou úmrtí Adriána Campose nedošlo.

Žádnou z dalších nabídek Petr Ptáček nevyužil. Český závodník měl i možnost přesunout se do amerických juniorských formulí Indy Lights a bojovat o sedačku v IndyCar. Zámořská scéna však není nebyla jeho cílem.

„Vždy jsem snil o formuli 1, nechci nic dělat napůl. Dám maximum do mé další životní kapitoly.“

Ptáček se nyní více zapojuje do rodinného byznysu spojeného s motokárami a značkou Praga. Zároveň již není členem juniorského programu týmu Sauber.

Další článek: Všude, nebo nikde, říká Boullier o sprintech