Konec grid girls v motorsportu?

V sérii vytrvalostních závodů (WEC), do které patří také Le Mans, se rozhodli zrušit grid girls.
Konec grid girls v motorsportu?

Pohledné dívky, které na startovním roštu drží číslo jezdce nebo vlajku k motorsportu zkrátka patří. Nebo snad ne? Ve WEC se rozhodli, že už ne.

Letošní sezóna WEC začíná v Silverstone 12. dubna a bude v něčem jiná než ty předešlé. „Od Silverstonu příští týden neuvidíte v žádném závodě na roštu grid girls jako v minulosti,“ řekl šéf WEC Gerard Neveu pro Reuters.

„Pro mě je to záležitost z minulosti. Podmínky žen jsou v dnešní době trochu jiné,“ dodal Neveu.

Podobný názor má také sedminásobný účastník 24h Le Mans Anthony Davidson. „Hodně o tom mluvím s manželkou a oba jsme se shodli, že je to zpátečnické. Je to stará škola, mít něco jako grid girls. Svět se posunul vpřed, ne? A automobilové závody by měly pozorně sledovat, co se děje ve zbytku světa. Myslím, že je pěkné, moderní, že WEC odstranil tento aspekt ze závodů. Je to trochu sexistické.“

Fotogalerie: Krása na startu aneb grid girls nejen z formule 1

Fotogalerie: Krása na startu aneb grid girls nejen z formule 1

Neveu slibuje, že se vozy v Le Mans seřadí na startovním roštu šikmě. Kdysi to probíhalo tak, že jezdci byli seřazení na druhé straně trati a po startu běželi do svých vozů a vydali se na vstříc legendárnímu závodu. Tento průběh startu byl ale později zrušen kvůli bezpečnosti. Dnes start závodu neprobíhá z pevné pozice, ale tak trochu podobně, jako je tomu v F1 při restartu za safety carem (nebo start za deště). Závod pak odmává na startovní rovince některá významná osobnost. Vloni to byl Fernando Alonso.

Video: Alonso navštívil závod v Le Mans

Video: Alonso navštívil závod v Le Mans

Foto: Getty Images / Paul Gilham

Další článek: Ztrácíme v pomalých zatáčkách, říká Bottas

10:19 | Podle Motorsport Italia Red Bull neprošel nárazovými testy. Přední část šasi bude muset být posílena.
15:51 | Podle webu RacingNews365 se ve čtvrtek 3. února uskuteční mimořádné zasedání Světové rady motorsportu. Zřejmě kvůli sportovním pravidlům (formát víkendu, sprinty aj.).
27. ledna | Test Ferrari s vozem SF71H ve Fioranu: Sainz 59 kol, Leclerc odpoledne 48 kol.
27. ledna | Jacques Villeneuve je znovu otcem. Syn dostal jméno Gilles (po dědečkovi?).