Konec grid girls v motorsportu?

V sérii vytrvalostních závodů (WEC), do které patří také Le Mans, se rozhodli zrušit grid girls.
Konec grid girls v motorsportu?

Pohledné dívky, které na startovním roštu drží číslo jezdce nebo vlajku k motorsportu zkrátka patří. Nebo snad ne? Ve WEC se rozhodli, že už ne.

Letošní sezóna WEC začíná v Silverstone 12. dubna a bude v něčem jiná než ty předešlé. „Od Silverstonu příští týden neuvidíte v žádném závodě na roštu grid girls jako v minulosti,“ řekl šéf WEC Gerard Neveu pro Reuters.

„Pro mě je to záležitost z minulosti. Podmínky žen jsou v dnešní době trochu jiné,“ dodal Neveu.

Podobný názor má také sedminásobný účastník 24h Le Mans Anthony Davidson. „Hodně o tom mluvím s manželkou a oba jsme se shodli, že je to zpátečnické. Je to stará škola, mít něco jako grid girls. Svět se posunul vpřed, ne? A automobilové závody by měly pozorně sledovat, co se děje ve zbytku světa. Myslím, že je pěkné, moderní, že WEC odstranil tento aspekt ze závodů. Je to trochu sexistické.“

Fotogalerie: Krása na startu aneb grid girls nejen z formule 1

Fotogalerie: Krása na startu aneb grid girls nejen z formule 1

Neveu slibuje, že se vozy v Le Mans seřadí na startovním roštu šikmě. Kdysi to probíhalo tak, že jezdci byli seřazení na druhé straně trati a po startu běželi do svých vozů a vydali se na vstříc legendárnímu závodu. Tento průběh startu byl ale později zrušen kvůli bezpečnosti. Dnes start závodu neprobíhá z pevné pozice, ale tak trochu podobně, jako je tomu v F1 při restartu za safety carem (nebo start za deště). Závod pak odmává na startovní rovince některá významná osobnost. Vloni to byl Fernando Alonso.

Video: Alonso navštívil závod v Le Mans

Video: Alonso navštívil závod v Le Mans

Foto: Getty Images / Paul Gilham

Další článek: Ztrácíme v pomalých zatáčkách, říká Bottas

18:31 | Vůz Alfy Romeo z roku 2018 se přesouvá. Nyní je k vidění v Brně u čerpací stanice Benzina Bystrcká 1276/36b. Bude tam do 23. září. Pak zamíří do Ostravy.
18:30 | Potvrzeno... Turecko už není na britském červeném seznamu. Závod v Istanbulu se tak může konat...
9:27 | Narozeniny dnes slaví Esteban Ocon (25) a také Damon Hill (61)
16. září | Kvjat v Magny-Cours testoval s Alpine pneumatiky pro příští rok (do mokra a přechodných podmínek). Včera odjel 91 kol, dnes byl test zrušen pro technické problémy.