Konec F1 na Interlagosu? Liberty chce přesun do Ria. Má to ale háček

Formule 1 se chce přesunout z Interlagosu do Ria, kde má vyrůst nový okruh.
Foto: Activepictures / Jiří Křenek
Konec F1 na Interlagosu? Liberty chce přesun do Ria. Má to ale háček | Foto: Activepictures / Jiří Křenek

Interlagosu skončila smlouva a vztahy mezi Liberty a pořadatelem nejsou zrovna ideální. Formule 1 se proto hodlá přesunout jinam – novou destinací pro Grand Prix Brazílie má být Rio de Janeiro.

Diskuse ohledně nového okruhu se objevily už v roce 2019 a vyrůst měl v průběhu několika měsíců v oblasti Deodoro, které v roce 2016 hostilo některé sporty v rámci olympijských her.

Jak se nyní ukázalo, v dopise zaslaném úřadujícímu guvernérovi Ria Claudiu Castrovi potvrdil Chase Carey, že dohoda s promotérem je už na stole. 

„Tyto dohody jsou připraveny k provedení a oznámení formulí 1, jakmile příslušné orgány INEA / CECA v Brazílii / Riu de Janeiro vydají všechny potřebné licence,“ napsal Carey.

Stavba okruhu se zasekla na protestu ekologických skupin, které mají poměrně silné argumenty – stavba okruhu by znamenala ztrátu posledního zalesněného místa na území města.

Rozjela se proto kampaň #BrazilSaysNoToDeforestation a lidé podepisují petice. Konečné slovo ale bude mít zmíněný INEA alias Státní ústav životního prostředí.

Careyho dopis nespecifikuje, že závod musí proběhnout v Deodoru, takže nakonec by se mohl přesunout i na jiné místo v Riu.

Další článek: Ukončit teď spolupráci s Ferrari by nebylo etické, říká Steiner

10:10 | Formule E chystá první noční závod... pojede se jak jinak než v Saúdské Arábii. Pojede se na konci února, místní slibují energeticky méně náročné LED osvětlení. Elektrická energie bude z obnovitelných zdrojů.
19. listopadu | Alfa Romeo nasadí do testů po sezóně Illota. Ferrari Fuoca a Shwartzmana.
18. listopadu | Roman Staněk je aktivní na Instagramu (odkaz) a nově také na Youtube: odkaz

GP Bahrajnu 2020

Pátek 27. listopadu 2020
1. trénink 12.00–13.30
2. trénink 16.00–17.30
Sobota 28. listopadu 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 29. listopadu 2020
Závod 15.10