Konec éry Class One. Hockenheim hostí finále DTM

Poslední závodní víkend sezony 2020 na německém Hockenheimu je zároveň posledním závodním víkendem pro současné vozy postavené podle pravidel Class One. O titul budou v sobotu a v neděli bojovat jezdci Audi René Rast a Nico Müller. Během víkendu se na trati představí i Čech Petr Ptáček v šampionátu Formula Renault Eurocup.
Foto: DTM
Konec éry Class One. Hockenheim hostí finále DTM | Foto: DTM

Před rokem hostilo velkorysé tiskové centrum německého okruhu v Bádensku-Württembersku tiskovou konferenci, která přinesla naději pro budoucnost DTM.

Šéf německého šampionátu a bývalý rakouský pilot formule 1 Gerhard Berger na ní vystoupil společně s bossem japonské série Super GT Masaakim Bandohem. Oba se shodli na nutnosti spolupráce mezi oběma šampionáty, které shodně využívají technická pravidla Class One.

Déšť a vítr provázely střet DTM a Super GT na Hockenheimu, Button získal deváté místo

Déšť a vítr provázely střet DTM a Super GT na Hockenheimu, Button získal deváté místo

Jenomže žádná z trojice japonských značek Nissan, Honda, Toyota se pro vstup do DTM nerozhodla, odchod z evropského šampionátu naopak ohlásilo Audi a Aston Martin do své druhé sezony ani nenastoupil.

Pravidla Class One tak v Evropě dlouhodobý úspěch nenalezla a od příštího roku přejde seriál DTM ke globálním technickým regulím GT3. O historicky poslední titul se současnými vozy DTM budou bojovat tovární piloti Audi René Rast a Nico Müller.

Vozy Super GT a DTM se utkaly ve Fudži, nedělní výhru získal účastník skandálního závodu

Vozy Super GT a DTM se utkaly ve Fudži, nedělní výhru získal účastník skandálního závodu

Čtyřiatřicetiletý Rast se dostal do čela šampionátu díky čtyřem vítězstvím v řadě v belgickém Zolderu a útočí tak už na svůj třetí titul šampiona, navíc druhý v řadě. Po sobotním zisku pole position má německý pilot 307 bodů a na Švýcara Nica Müllera má náskok 20 bodů.

Ve hře je o tomto víkendu ještě 53 bodů (25 za sobotní závod, 3 za nedělní pole position, 25 za nedělní závod), Müller tak stále není bez šance v boji o svůj premiérový mistrovský titul.

Záznam sobotní kvalifikace

Sobotní závod startuje ve 13:30, PP Sport 5

V sobotu bude na Hockenheimu v rámci tohoto víkendu závodit poprvé také Petr Ptáček, který bojuje ve své druhé sezoně v juniorském šampionátu Formula Renault Eurocup. Český závodník odstartuje do prvního závodu ve voze týmu MP Motorsport z 12. místa.

Sobotní závod Formula Renault Eurocup živě od 16:05 na YouTube

Níže naleznete nedělní závodní program DTM a Formula Renault Eurocup včetně odkazů na streamy a informací o televizním vysílání.

Nedělní kvalifikace Formula Renault Eurocup živě od 9:35 na YouTube

Nedělní kvalifikace DTM živě od 10:30 na YouTube a na Sport 5

Nedělní závod DTM startuje ve 13:30, PP Sport 5

Nedělní závod Formula Renault Eurocup živě od 16:05 na YouTube

Další článek: Red Bull je v čele šampionátu po druhém kole F1 Esports Series

19:29 | Výkonný ředitel Alpine Marcin Budkowski prozradil, že sprintové závody budou mít název superkvalifikace.
18:22 | Alpine zítra uskuteční filmovací den v Silverstonu. S letošním vozem už jezdily také týmy McLaren, Red Bull Racing, AlphaTauri, Alfa Romeo a Williams. Naopak Mercedes chce vyjet až v testech...
17:41 | Romain Grosjean si nasadil kameru na svou helmu a ukáže vám okruh Laguna Seca z vozu IndyCar. odkaz
17:26 | Pro iOs už je aplikace k dispozici. Pro Android bude brzy. Jmenuje se Williams Racing AR Launch 2021.