Konec éry Class One. Hockenheim hostí finále DTM

Poslední závodní víkend sezony 2020 na německém Hockenheimu je zároveň posledním závodním víkendem pro současné vozy postavené podle pravidel Class One. O titul budou v sobotu a v neděli bojovat jezdci Audi René Rast a Nico Müller. Během víkendu se na trati představí i Čech Petr Ptáček v šampionátu Formula Renault Eurocup.
Foto: DTM
Konec éry Class One. Hockenheim hostí finále DTM | Foto: DTM

Před rokem hostilo velkorysé tiskové centrum německého okruhu v Bádensku-Württembersku tiskovou konferenci, která přinesla naději pro budoucnost DTM.

Šéf německého šampionátu a bývalý rakouský pilot formule 1 Gerhard Berger na ní vystoupil společně s bossem japonské série Super GT Masaakim Bandohem. Oba se shodli na nutnosti spolupráce mezi oběma šampionáty, které shodně využívají technická pravidla Class One.

Déšť a vítr provázely střet DTM a Super GT na Hockenheimu, Button získal deváté místo

Déšť a vítr provázely střet DTM a Super GT na Hockenheimu, Button získal deváté místo

Jenomže žádná z trojice japonských značek Nissan, Honda, Toyota se pro vstup do DTM nerozhodla, odchod z evropského šampionátu naopak ohlásilo Audi a Aston Martin do své druhé sezony ani nenastoupil.

Pravidla Class One tak v Evropě dlouhodobý úspěch nenalezla a od příštího roku přejde seriál DTM ke globálním technickým regulím GT3. O historicky poslední titul se současnými vozy DTM budou bojovat tovární piloti Audi René Rast a Nico Müller.

Vozy Super GT a DTM se utkaly ve Fudži, nedělní výhru získal účastník skandálního závodu

Vozy Super GT a DTM se utkaly ve Fudži, nedělní výhru získal účastník skandálního závodu

Čtyřiatřicetiletý Rast se dostal do čela šampionátu díky čtyřem vítězstvím v řadě v belgickém Zolderu a útočí tak už na svůj třetí titul šampiona, navíc druhý v řadě. Po sobotním zisku pole position má německý pilot 307 bodů a na Švýcara Nica Müllera má náskok 20 bodů.

Ve hře je o tomto víkendu ještě 53 bodů (25 za sobotní závod, 3 za nedělní pole position, 25 za nedělní závod), Müller tak stále není bez šance v boji o svůj premiérový mistrovský titul.

Záznam sobotní kvalifikace

Sobotní závod startuje ve 13:30, PP Sport 5

V sobotu bude na Hockenheimu v rámci tohoto víkendu závodit poprvé také Petr Ptáček, který bojuje ve své druhé sezoně v juniorském šampionátu Formula Renault Eurocup. Český závodník odstartuje do prvního závodu ve voze týmu MP Motorsport z 12. místa.

Sobotní závod Formula Renault Eurocup živě od 16:05 na YouTube

Níže naleznete nedělní závodní program DTM a Formula Renault Eurocup včetně odkazů na streamy a informací o televizním vysílání.

Nedělní kvalifikace Formula Renault Eurocup živě od 9:35 na YouTube

Nedělní kvalifikace DTM živě od 10:30 na YouTube a na Sport 5

Nedělní závod DTM startuje ve 13:30, PP Sport 5

Nedělní závod Formula Renault Eurocup živě od 16:05 na YouTube

Další článek: Red Bull je v čele šampionátu po druhém kole F1 Esports Series

19:01 | Ferrari potvrdilo, že Charles Leclerc dostane v Soči novou pohonnou jednotku. Čeká ho tak start z konce pole. Kdy novou a vylepšenou pohonnou jednotku nasadí Sainz se rozhodne později.
20. září | Další změna u Charouze ve F3. Po dvou víkendech končí Hunter Yeany. Pro finále v Soči ho nahradí Ayrton Simmons, který má zkušenosti z britské F4 (tam byl druhý) nebo z asijské F3.
20. září | 46. narozeniny dnes slaví bývalý jezdec F1 a dvojnásobný vítěz Indy 500 Juan Pablo Montoya.

GP Ruska 2021

Pátek 24. září 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 25. září 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 26. září 2021
Závod 14.00