DTM

Konec éry Class One. Hockenheim hostí finále DTM

Poslední závodní víkend sezony 2020 na německém Hockenheimu je zároveň posledním závodním víkendem pro současné vozy postavené podle pravidel Class One. O titul budou v sobotu a v neděli bojovat jezdci Audi René Rast a Nico Müller. Během víkendu se na trati představí i Čech Petr Ptáček v šampionátu Formula Renault Eurocup.
Foto: DTM
Konec éry Class One. Hockenheim hostí finále DTM | Foto: DTM

Před rokem hostilo velkorysé tiskové centrum německého okruhu v Bádensku-Württembersku tiskovou konferenci, která přinesla naději pro budoucnost DTM.

Šéf německého šampionátu a bývalý rakouský pilot formule 1 Gerhard Berger na ní vystoupil společně s bossem japonské série Super GT Masaakim Bandohem. Oba se shodli na nutnosti spolupráce mezi oběma šampionáty, které shodně využívají technická pravidla Class One.

Jenomže žádná z trojice japonských značek Nissan, Honda, Toyota se pro vstup do DTM nerozhodla, odchod z evropského šampionátu naopak ohlásilo Audi a Aston Martin do své druhé sezony ani nenastoupil.

Pravidla Class One tak v Evropě dlouhodobý úspěch nenalezla a od příštího roku přejde seriál DTM ke globálním technickým regulím GT3. O historicky poslední titul se současnými vozy DTM budou bojovat tovární piloti Audi René Rast a Nico Müller.

Čtyřiatřicetiletý Rast se dostal do čela šampionátu díky čtyřem vítězstvím v řadě v belgickém Zolderu a útočí tak už na svůj třetí titul šampiona, navíc druhý v řadě. Po sobotním zisku pole position má německý pilot 307 bodů a na Švýcara Nica Müllera má náskok 20 bodů.

Ve hře je o tomto víkendu ještě 53 bodů (25 za sobotní závod, 3 za nedělní pole position, 25 za nedělní závod), Müller tak stále není bez šance v boji o svůj premiérový mistrovský titul.

Záznam sobotní kvalifikace

Sobotní závod startuje ve 13:30, PP Sport 5

V sobotu bude na Hockenheimu v rámci tohoto víkendu závodit poprvé také Petr Ptáček, který bojuje ve své druhé sezoně v juniorském šampionátu Formula Renault Eurocup. Český závodník odstartuje do prvního závodu ve voze týmu MP Motorsport z 12. místa.

Sobotní závod Formula Renault Eurocup živě od 16:05 na YouTube

Níže naleznete nedělní závodní program DTM a Formula Renault Eurocup včetně odkazů na streamy a informací o televizním vysílání.

Nedělní kvalifikace Formula Renault Eurocup živě od 9:35 na YouTube

Nedělní kvalifikace DTM živě od 10:30 na YouTube a na Sport 5

Nedělní závod DTM startuje ve 13:30, PP Sport 5

Nedělní závod Formula Renault Eurocup živě od 16:05 na YouTube

Další článek: Red Bull je v čele šampionátu po druhém kole F1 Esports Series

Témata článku: , , ,

Aktuality

5. října | Podle MotorsportWeek představí Ferrari svůj hypercar pro Le Mans oficiálně 30. října v Imole během tradiční akcie Ferrari Finali Mondiali. Vůz by měl mít název F255. 
5. října | 30. narozeniny dnes slaví Kevin Magnussen. 
5. října | Podle dvou zdrojů BBC je velmi nepravděpodobné, že se tento týden dozvíme něco o rozp. stropech za rok 2021. Jiní říkají, že neslyšeli nic o dalším zpoždění. Dopoledne FIA uvedla, že dnes poskytne aktualizace ohledně harmonogramů procesu dodržování finančních předpisů. 
5. října | Jost Capito potvrdil, že na seznamu jezdců, které Williams zvažuje pro příští rok, je také Mick Schumacher. 

GP Japonska 2022

Pátek 7. října 2022
1. trénink Alonso
2. trénink 08.00–09.30
Sobota 8. října 2022
3. trénink 05.00–06.00
Kvalifikace 08.00–09.00
Neděle 9. října 2022
Závod 07.00