Konec dlouhé spolupráce. Nick Chester končí u Renaultu

Renault se rozhodl provést další část restrukturalizace svého oddělení v Enstonu. Z týmu odchází technický šéf týmu Nick Chester.
Konec dlouhé spolupráce. Nick Chester končí u Renaultu

Tým dnes potvrdil, že končí dosavadní technický šéf šasi Nick Chester, který nastoupí na povinnou dovolenou. Chester v Enstone působil 20 let.

„Bavilo mě pracovat s neuvěřitelně loajální a talentovanou skupinou lidí,“ řekl Chester. „Těším se na novou výzvu a přeji do budoucna celému týmu vše nejlepší.“

Renault uvedl jako důvod probíhající restrukturalizaci svého týmu. Do Enstone by měl naopak přijít Pat Fry, který odešel z McLarenu, ale je až do léta příštího roku na povinné dovolené. Vzhledem k vazbám mezi oběma týmy je ale možné, že dojde ke zkrácení této dovolené a Fry nastoupí u Renaultu dříve.

Renault letos neměl dobrou sezónu. Nakonec obsadil páté místo a nechybělo příliš, aby skončil šestý.

Foto: Getty Images / Dan Mullan

Další článek: Jezdci Mercedesu slavili titul s Petronasem [video]

24. ledna | 17. února bychom mohli vidět nové zbarvení Williamsu. Vůz až v den testů... podobně by na tom mohl být Haas. Oficiálně to ale potvrzeno nebylo.
23. ledna | Red Bull prodloužil spolupráci se společností ExxonMobil jako dodavatelem paliv, maziv a technologickým partnerem.
22. ledna | Formule 1 potvrdila, že Drive to Survive bude na Netflixu 28. února.
22. ledna | Racing Point představí svůj vůz 17. února.