Komplikace pro GP Velké Británie? F1 jedná s tamní vládou.

Premiér Boris Johnson v neděli oznámil plán uvolňování opatření, ale také potvrdil, že kdo přiletí do Velké Británie, bude muset být 14 dní v karanténě.
Komplikace pro GP Velké Británie? F1 jedná s tamní vládou. | Foto: Getty Images / Bryn Lennon

Formule 1 nyní plánuje start sezóny na začátek července. V Rakousku by se odjely dva závody a poté by se celý kolotoč F1 přesunul do Velké Británie, kde by se v Silverstonu odjely také dva závody. 

Pokud by ale museli po příjezdu do Velké Británie všichni na dva týdny do karantény, byla by to komplikace, která by uspořádání závodů znemožnila.

Je otázkou, jak dlouho podobná opatření potrvají a zda by F1 nedostala výjimku. Sama totiž počítá s přísnými opatřeními – veškerý personál podstoupí test na COVID-19, který se pak bude každé dva dny opakovat. 

Po závodech v Silverstonu zůstane F1 v Evropě. Přesný harmonogram ale k dispozici není. Ve hře jsou i okruhy, se kterými původní kalendář nepočítal. Po evropské části se F1 v září přesune do Asie.

Jednáme s okruhy, které nebyly v původním kalendáři, potvrdil Carey

Jednáme s okruhy, které nebyly v původním kalendáři, potvrdil Carey

Foto: Getty Images / Bryn Lennon

Další článek: S Ricciardem to může být ještě lepší, věří šéf Renaultu

17:50 | Ross Brawn také potvrdil, že po Monze jsou zatím více méně jisté jen závody v Bahrajnu a Abú Dhabí na konci roku.
17:49 | Podle odkaz FIA připouští, že není nutné splnit podmínku závodů alespoň na třech kontinentech, aby mohl být udělen titul (je to podmínka, aby byla F1 WORLD championship. Teoreticky tak může o titulu rozhodnout osm naplánovaných závodů.
15:39 | Mercedes chystá na příští týden v Silverstonu test. V úterý usedne do vozu W09 z roku 2008 Valtteri Bottas, o den později Lewis Hamilton.
3. června | Fanoušci se na závody vrátí až na podzim a to ještě v omezeném počtu. Uvedl to Chase Carey.