Komplikace pro GP Velké Británie? F1 jedná s tamní vládou.

Premiér Boris Johnson v neděli oznámil plán uvolňování opatření, ale také potvrdil, že kdo přiletí do Velké Británie, bude muset být 14 dní v karanténě.
Foto: Getty Images / Bryn Lennon
Komplikace pro GP Velké Británie? F1 jedná s tamní vládou. | Foto: Getty Images / Bryn Lennon

Formule 1 nyní plánuje start sezóny na začátek července. V Rakousku by se odjely dva závody a poté by se celý kolotoč F1 přesunul do Velké Británie, kde by se v Silverstonu odjely také dva závody. 

Pokud by ale museli po příjezdu do Velké Británie všichni na dva týdny do karantény, byla by to komplikace, která by uspořádání závodů znemožnila.

Je otázkou, jak dlouho podobná opatření potrvají a zda by F1 nedostala výjimku. Sama totiž počítá s přísnými opatřeními – veškerý personál podstoupí test na COVID-19, který se pak bude každé dva dny opakovat. 

Po závodech v Silverstonu zůstane F1 v Evropě. Přesný harmonogram ale k dispozici není. Ve hře jsou i okruhy, se kterými původní kalendář nepočítal. Po evropské části se F1 v září přesune do Asie.

Jednáme s okruhy, které nebyly v původním kalendáři, potvrdil Carey

Jednáme s okruhy, které nebyly v původním kalendáři, potvrdil Carey

Foto: Getty Images / Bryn Lennon

Další článek: S Ricciardem to může být ještě lepší, věří šéf Renaultu

9:35 | Mercedes a Aston Martin budou více spolupracovat, což se určitě promítne i ve F1. Mercedes navýší podíl v Astonu na 20 %. Ten získá přístup k technologiím elektrických pohonů.
18:46 | Kvůli dvoudennímu víkendu v Imole se musela měnit pravidla a další věci. Méně bude i pneumatik. Místo 13 sad jen 10: dvě sady tvrdých, dvě střední a šest měkkých. Tři sady musí být po tréninku vráceny.
18:15 | Roman Staněk byl odpoledne v Jerezu nejrychlejší v testech... formule 3 měla v datech chybu. Opravujeme to...
27. října | Testy F3 online: odkaz

GP Emilia Romagna

Sobota 31. října 2020
Trénink 10.00–11.30
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 1. listopadu 2020
Závod 13.10