Komplikace pro Ferrari. Leclerca čeká v neděli velká penalizace | Foto: Getty Images / Clive Mason

Foto: Getty Images / Clive Mason

Komplikace pro Ferrari. Leclerca čeká v neděli velká penalizace

Ferrari bojuje s McLarenem o Pohár konstruktérů. Před posledním závodem sezóny ale tahá za kratší konec a nyní se situace ještě více zkomplikovala.

Ferrari ztrácí na McLaren 21 bodů. Reálně se tak budou muset rudí spoléhat na to, že se minimálně jednomu z jezdců McLarenu nebude dařit a nezíská žádné nebo jen velmi málo bodů. Ale ani to nemusí stačit. Oba jezdci Ferrari musí zajet dobrý výsledek.

Charles Leclerc k něm bude mít dál. FIA potvrdila, že Leclerc nasadil třetí baterii. Vzhledem k tomu, že lze nasadit v sezóně jen dvě baterie, čeká Leclerca penalizace – na startu klesne o 10 míst.

Penalizace čeká také jezdce Williamsu, kteří se nevešli do limitního počtu 5 převodovek na sezónu. Na startu klesnou o 5 míst. 

Doporučujeme

Články odjinud