Komisaři zakázali Ferrari používat novou verzi zadního křídla

Ferrari musí v intenzivním závodě vývojářů o krok zpátky. Komisaři FIA totiž týmu zakázali nadále používat novou verzi zadního přítlačného křídla.
Komisaři zakázali Ferrari používat novou verzi zadního křídla

Tým z Maranella nasadil během pátečních tréninků na Velkou cenu Španělska novou verzi zadního přítlačného křídla (na obrázku). Horní příčný element je ve srovnání s předchozí verzí vyšší a přibližně o 30 milimetrů přesahuje přes horní okraje bočnic. Křídlo tak přesahuje povolené rozměry dané technickými řády.

Ferrari tvrdí, že ale nejde o ‚rozšířenou lopatku‘ zadního křídla, ale o součást prodloužené svislé vzpěry uprostřed. Pravidly jsou povoleny dvě a mají za cíl vyztužit dvě příčné lopatky zadního spojleru. Ferrari je ve svislém směru spojilo v jednu a směrem nahoru je pak nechá rozdělit ve tvaru V po horním okraji vrchní lopatky. Vzpěry jako takové totiž takto přesahovat mohou.

Zadní křídlo ještě včera neuniklo pozornosti ředitele závodu Charlieho Whitinga. Společně s technickými komisaři Velké ceny Španělska dal hlavy dohromady a před dnešním třetím tréninkem rozhodl, že je nelegální. Ferrari tak dostalo zákaz tuto verzi zadního křídla používat.

Další článek: Räikkönen startoval v NASCAR, co přijde dál, neví

18:02 | Kdo bude ve vedení po prvním kole?
17:13 | Ricciardo dostal napomenutí za zdržení Strolla v Q1.
15:29 | Víkend Lewise Hamiltona: Sražený mechanik v tréninku, kontakt se zdí a poškozené přední křídlo v kvalifikaci, hodiny v rychlém kole (možná poškozené zadní křídlo).
13:35 | V Soči přestalo pršet a objevilo se dokonce sluníčko. Start kvalifikace snad ve 14:00 dle plánu.

GP Ruska 2021

Pátek 24. září 2021
1. trénink Bottas
2. trénink Bottas
Sobota 25. září 2021
3. trénink zrušen
Kvalifikace Norris
Neděle 26. září 2021
Závod 14.00