Komisaři se s tím nepárali, přehled penalizací v Maďarsku

Sportovní komisaři měli v Maďarsku spoustu práce. Rozdávali penalizace i trestné body.
Komisaři se s tím nepárali, přehled penalizací v Maďarsku

Pastor Maldonado byl v boxech vícekrát, než by se mu líbilo. Komisaři ho potrestali dvakrát průjezdem boxy za kolizi s Pérezem i překročení rychlosti v boxech (uháněl v nich 91,6 km/h). Kromě toho dostal 10 sekund za to, že během safety caru předjel Stevense. Za kolizi s Pérezem dostal navíc 2 trestné body. Jeho sbírka se tak rozrostla na 6 bodů.

Šest trestných bodů má také Grosjean, který dostal dva za nebezpečné vyjetí z boxů, kdy ohrozil Massu. Kromě toho mu nadělili stewardi i 5 sekund.

Lewis Hamilton si z Maďarska odvezl nejmenší bodový příděl v letošní sezóně, za to však dostal dva trestné body a průjezd boxy za kolizi s Ricciardem.

Max Verstappen pak dostal za velkou rychlost za safety carem tři a průjezd boxy. Jeho kontakt s Bottasem se ale obešel bez trestu.

Kvjat dostal dva trestné body a 10 sekund za získání výhody tím, že opustil trať. 

Penalizaci 5 sekund dostal dokonce i Kimi Räikkönen a to za překročení rychlosti v boxech (82,4 km/h) a samozřejmě Felipe Massa za špatné postavení na startu.

Foto: Getty Images / Lars Baron

Další článek: Wolff: Asi jsme vyměnili současnost za budoucnost

18:31 | Vůz Alfy Romeo z roku 2018 se přesouvá. Nyní je k vidění v Brně u čerpací stanice Benzina Bystrcká 1276/36b. Bude tam do 23. září. Pak zamíří do Ostravy.
18:30 | Potvrzeno... Turecko už není na britském červeném seznamu. Závod v Istanbulu se tak může konat...
9:27 | Narozeniny dnes slaví Esteban Ocon (25) a také Damon Hill (61)
16. září | Kvjat v Magny-Cours testoval s Alpine pneumatiky pro příští rok (do mokra a přechodných podmínek). Včera odjel 91 kol, dnes byl test zrušen pro technické problémy.