Kombinace Vettela a Hamiltona by nebyla dobrá, říká Red Bull

Šéf týmu Red Bull Christian Horner znovu odmítl spekulace o možném příchodu Lewise Hamiltona do Milton Keynes. S Vettelem by si britský závodník nerozuměl.
Kombinace Vettela a Hamiltona by nebyla dobrá, říká Red Bull

"Papírově by sestava Vettel - Hamilton byla ohromně atraktivní," přiznal Horner. "Ale je třeba se podívat na dynamiku takového vztahu a je těžké si představit, jak by dva sportovci na vrcholu svých schopností mohli pracovat v harmonii pod jednou střechou."

"V takových chvílích je dynamika vztahů uvnitř týmu velmi důležitá. Historie ukázala, že to nefunguje, když se podíváte na Prosta a Sennu, Mansella a Piqueta, nebo dokonce Alonsa a Hamiltona. Lewis je úžasný jezdec, v současnosti asi jeden ze tří nejlepších na světě, ale my jsme v tuto chvíli spokojeni s dvojicí, kterou máme."

Horner ví, že je Red Bull díky své formě pro piloty atraktivní, ale Hamilton do konceptu rakouské stáje prostě nezapadá. "Jezdci Sebastianova a Lewisova kalibru by těžko mohli jezdit pod jednou střechou," zopakoval. "Lewis je skvělý jezdec a dá se pochopit, proč by mohl chtít jezdit pro Red Bull. Je to zřejmé. Ale bylo by to pro nás to nejlepší? Silně o tom pochybujeme."

Red Bull už jednoho mistra světa má a nemá vůbec žádné důvody k nespokojenosti. "Seb během kratší kariéry získal už víc vítězství než Lewis, má víc pole position a stejný počet titulů," spočítal. "My jsme ze Sebastiana naprosto nadšení."

A jak se při těchto diskuzích cítí Mark Webber, jenž usiluje o prodloužení smlouvy s Red Bullem o další rok? "Je tu dost dlouho na to, aby takové věci ignoroval," řekl Horner. "Domnívám se, že se v týmu cítí dobře, a kdyby měl nějaké starosti, jsem si jistý, že by si se mnou popovídal."

"Společně jsme se dohodli, že si sedneme a budeme jednat v létě. Klíčové pro obě strany je, aby měl výkonnost, motivaci a touhu pokračovat. V současnosti to všechno má, takže až trochu pokročí léto, sedneme si a budeme mít jednání, která s ním obvykle bývají přímočará. V současnosti nikam nepospícháme. Máme štěstí, že nemusíme nikam pospíchat."

Další článek: Pirelli chce od týmů pomoc s testováním v dalších letech

18:02 | Kdo bude ve vedení po prvním kole?
17:13 | Ricciardo dostal napomenutí za zdržení Strolla v Q1.
15:29 | Víkend Lewise Hamiltona: Sražený mechanik v tréninku, kontakt se zdí a poškozené přední křídlo v kvalifikaci, hodiny v rychlém kole (možná poškozené zadní křídlo).
13:35 | V Soči přestalo pršet a objevilo se dokonce sluníčko. Start kvalifikace snad ve 14:00 dle plánu.

GP Ruska 2021

Pátek 24. září 2021
1. trénink Bottas
2. trénink Bottas
Sobota 25. září 2021
3. trénink zrušen
Kvalifikace Norris
Neděle 26. září 2021
Závod 14.00