Kolotoč F1 už nezastaví ani 10 pozitivních případů v paddocku

Grand Prix Austrálie byla odložena poté, co se u jednoho ze zaměstnanců McLarenu potvrdila nákaza koronavirem. V budoucnu se to už opakovat nebude.
Foto: Activepictures / Jiří Křenek
Kolotoč F1 už nezastaví ani 10 pozitivních případů v paddocku | Foto: Activepictures / Jiří Křenek

Sezóna se má rozběhnout na začátku července v Rakousku. Zatím to vypadá, že týmy budou mít v dějišti omezený počet zaměstnanců, kteří budou navíc každé dva dny testováni. Lidé z různých týmů se nemají stýkat, dokonce by měl mít každý tým vlastní hotel.

V rámci přípravy na restart sezóny probíhají diskuse a chystají se nejrůznější protokoly.

Předseda lékařské komise FIA Gerard Saillant je přesvědčen, že jakékoliv pozitivní výsledky testů COVID-19 by mohly být zvládnuty způsobem, který by zabránil zrušení závodu jako v Austrálii.

„Myslím, že současná situace je ve srovnání s Melbourne jiná, protože znalost viru je jiná,“ řekl Saillant pro Sky Sports F1. „Je možné předvídat a zabráránit spoustě věcí.“

Saillant věří, že by FIA zvládla jeden i deset pozitivních případů v paddocku. Lékaři by pak nejspíše vystopovali kontakty nakaženého, jejichž počet by měl být omezený. Z lékařského hlediska to prý nebude problém. Příliš velký počet případů by ale už mohl mít důsledky.

„Je docela rozdíl mezi sportovními a mediálními důsledky. Musíme se snažit předvídat, abychom věděli, kde je správná hranice, za níž je nemožné pokračovat. Ale myslím, že to pro nás teď není problém.“

Pohled s odstupem času: V Austrálii jsme mohli závodit, říká Szafnauer

Pohled s odstupem času: V Austrálii jsme mohli závodit, říká Szafnauer

Foto: Activepictures / Jiří Křenek

Další článek: Briatore přirovnává Leclerca k Schumacherovi a Alonsovi. Co mají tihle tři společného?

10:36 | Podle Auto Hebdo u Renaultu končí šéf motorářů Rémi Taffin. U týmu pracuje 22 let.
3. srpna | Dan Ticktum už není vývojovým jezdcem Williamsu. Tým s ním ukončil spolupráci.
3. srpna | Ferrari oznámilo, že prohlídka vozu Charlese Leclera, do kterého narazil Lance Stroll, ukázala, že jeho motor je natolik vážně poškozen, že ho nebude možné opravit. Leclerca tak čekají penalizace.
3. srpna | Mladíci testují. Theo Pourchaire se ve středu sveze s vozem Alfy Romeo z roku 2018 v Maďarsku. Na trati nebude sám, probíhají tam testy 18palcových pneumatik. Oscar Piastri jezdí v Monze s vozem Renaultu ze stejného roku.