Kolotoč F1 už nezastaví ani 10 pozitivních případů v paddocku

Grand Prix Austrálie byla odložena poté, co se u jednoho ze zaměstnanců McLarenu potvrdila nákaza koronavirem. V budoucnu se to už opakovat nebude.
Kolotoč F1 už nezastaví ani 10 pozitivních případů v paddocku | Foto: Activepictures / Jiří Křenek

Sezóna se má rozběhnout na začátku července v Rakousku. Zatím to vypadá, že týmy budou mít v dějišti omezený počet zaměstnanců, kteří budou navíc každé dva dny testováni. Lidé z různých týmů se nemají stýkat, dokonce by měl mít každý tým vlastní hotel.

V rámci přípravy na restart sezóny probíhají diskuse a chystají se nejrůznější protokoly.

Předseda lékařské komise FIA Gerard Saillant je přesvědčen, že jakékoliv pozitivní výsledky testů COVID-19 by mohly být zvládnuty způsobem, který by zabránil zrušení závodu jako v Austrálii.

„Myslím, že současná situace je ve srovnání s Melbourne jiná, protože znalost viru je jiná,“ řekl Saillant pro Sky Sports F1. „Je možné předvídat a zabráránit spoustě věcí.“

Saillant věří, že by FIA zvládla jeden i deset pozitivních případů v paddocku. Lékaři by pak nejspíše vystopovali kontakty nakaženého, jejichž počet by měl být omezený. Z lékařského hlediska to prý nebude problém. Příliš velký počet případů by ale už mohl mít důsledky.

„Je docela rozdíl mezi sportovními a mediálními důsledky. Musíme se snažit předvídat, abychom věděli, kde je správná hranice, za níž je nemožné pokračovat. Ale myslím, že to pro nás teď není problém.“

Pohled s odstupem času: V Austrálii jsme mohli závodit, říká Szafnauer

Pohled s odstupem času: V Austrálii jsme mohli závodit, říká Szafnauer

Foto: Activepictures / Jiří Křenek

Další článek: Briatore přirovnává Leclerca k Schumacherovi a Alonsovi. Co mají tihle tři společného?

17:50 | Ross Brawn také potvrdil, že po Monze jsou zatím více méně jisté jen závody v Bahrajnu a Abú Dhabí na konci roku.
17:49 | Podle odkaz FIA připouští, že není nutné splnit podmínku závodů alespoň na třech kontinentech, aby mohl být udělen titul (je to podmínka, aby byla F1 WORLD championship. Teoreticky tak může o titulu rozhodnout osm naplánovaných závodů.
15:39 | Mercedes chystá na příští týden v Silverstonu test. V úterý usedne do vozu W09 z roku 2008 Valtteri Bottas, o den později Lewis Hamilton.
3. června | Fanoušci se na závody vrátí až na podzim a to ještě v omezeném počtu. Uvedl to Chase Carey.