Kolotoč F1 už nezastaví ani 10 pozitivních případů v paddocku

Grand Prix Austrálie byla odložena poté, co se u jednoho ze zaměstnanců McLarenu potvrdila nákaza koronavirem. V budoucnu se to už opakovat nebude.
Foto: Activepictures / Jiří Křenek
Kolotoč F1 už nezastaví ani 10 pozitivních případů v paddocku | Foto: Activepictures / Jiří Křenek

Sezóna se má rozběhnout na začátku července v Rakousku. Zatím to vypadá, že týmy budou mít v dějišti omezený počet zaměstnanců, kteří budou navíc každé dva dny testováni. Lidé z různých týmů se nemají stýkat, dokonce by měl mít každý tým vlastní hotel.

V rámci přípravy na restart sezóny probíhají diskuse a chystají se nejrůznější protokoly.

Předseda lékařské komise FIA Gerard Saillant je přesvědčen, že jakékoliv pozitivní výsledky testů COVID-19 by mohly být zvládnuty způsobem, který by zabránil zrušení závodu jako v Austrálii.

„Myslím, že současná situace je ve srovnání s Melbourne jiná, protože znalost viru je jiná,“ řekl Saillant pro Sky Sports F1. „Je možné předvídat a zabráránit spoustě věcí.“

Saillant věří, že by FIA zvládla jeden i deset pozitivních případů v paddocku. Lékaři by pak nejspíše vystopovali kontakty nakaženého, jejichž počet by měl být omezený. Z lékařského hlediska to prý nebude problém. Příliš velký počet případů by ale už mohl mít důsledky.

„Je docela rozdíl mezi sportovními a mediálními důsledky. Musíme se snažit předvídat, abychom věděli, kde je správná hranice, za níž je nemožné pokračovat. Ale myslím, že to pro nás teď není problém.“

Pohled s odstupem času: V Austrálii jsme mohli závodit, říká Szafnauer

Pohled s odstupem času: V Austrálii jsme mohli závodit, říká Szafnauer

Foto: Activepictures / Jiří Křenek

Další článek: Briatore přirovnává Leclerca k Schumacherovi a Alonsovi. Co mají tihle tři společného?

11:50 | Pirelli bude sponzorem závodu v Imole. Celý název závodu tak bude: Formula 1 Pirelli Gran Premio del Made in Italy e dell’Emilia Romagna
25. února | Vůz Astonu Martin ponese označení AMR21.
25. února | Haas bude mít prezentaci 4. března v 9:00. Není jasné, zda uvidíme nové auto, tým píše o novém zbarvení.
24. února | Ferrari dnes potvrdilo, že se vrací do nejvyšší třídy v Le Mans! V roce 2023 vstoupí do WEC se svým hypercarem.