Kolles: Kvůli Čandhokovi nemohl HRT vyvíjet auto podle plánu

Karun Čandhok závodil loni ve formuli 1 jen polovinu sezóny, pak mu tým HRT sebral auto a dal ho Sakonu Jamamotovi. Šéf týmu Colin Kolles nyní potvrdil, že to bylo kvůli penězům.
Kolles: Kvůli Čandhokovi nemohl HRT vyvíjet auto podle plánu

"Když s námi podepsal smlouvu na rok 2010, na papíře Karun hodně nasliboval," uvedl Kolles pro list Deccan Chronicle. "Ale své závazky nesplnil. Určitou dobu jsme počkali, ale neměli jsme na výběr a před GP Německa jsme ho suspendovali. Ale všechno jsme udělali diplomaticky. Nezveřejnili jsme to. Od té doby Karun nikdy nebyl v hledáčku týmu."

Podle některých zdrojů se Čandhok zavázal, že týmu přinese celkem osm miliónů eur, ale po dvou miliónech se finanční tok z jeho strany zastavil. Jeho monopost proto dostal Sakon Jamamoto a následně na celkem tři závody také Christian Klien. Podle Kollese měl tento výpadek v penězích negativní dopady na výkonnost celé stáje.

"Jeho nesplněné sliby loni ovlivnily pokrok týmu. Měli jsme v plánu na vůz nasadit určité úpravy, ale všechno se tím rozhodilo," dodal.

Pro letošní sezónu HRT zatím angažoval Narajna Kartykejana a s výběrem druhého jezdce vyčkává na vyjasnění situace u Force Indie. Na Čandhoka letos zbyde při nejlepším místo záložního pilota. Ind o této pozici jedná mimo jiné s týmem Lotus. Podle některých zdrojů mu navíc hrozí soudní žaloba ze strany HRT za nesplněné finanční závazky v loňské sezóně.

Další článek: Opustil HRT Asociaci týmů F1 kvůli poplatkům nebo politice?

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.