Kolles: Kvůli Čandhokovi nemohl HRT vyvíjet auto podle plánu

Karun Čandhok závodil loni ve formuli 1 jen polovinu sezóny, pak mu tým HRT sebral auto a dal ho Sakonu Jamamotovi. Šéf týmu Colin Kolles nyní potvrdil, že to bylo kvůli penězům.
Kolles: Kvůli Čandhokovi nemohl HRT vyvíjet auto podle plánu

"Když s námi podepsal smlouvu na rok 2010, na papíře Karun hodně nasliboval," uvedl Kolles pro list Deccan Chronicle. "Ale své závazky nesplnil. Určitou dobu jsme počkali, ale neměli jsme na výběr a před GP Německa jsme ho suspendovali. Ale všechno jsme udělali diplomaticky. Nezveřejnili jsme to. Od té doby Karun nikdy nebyl v hledáčku týmu."

Podle některých zdrojů se Čandhok zavázal, že týmu přinese celkem osm miliónů eur, ale po dvou miliónech se finanční tok z jeho strany zastavil. Jeho monopost proto dostal Sakon Jamamoto a následně na celkem tři závody také Christian Klien. Podle Kollese měl tento výpadek v penězích negativní dopady na výkonnost celé stáje.

"Jeho nesplněné sliby loni ovlivnily pokrok týmu. Měli jsme v plánu na vůz nasadit určité úpravy, ale všechno se tím rozhodilo," dodal.

Pro letošní sezónu HRT zatím angažoval Narajna Kartykejana a s výběrem druhého jezdce vyčkává na vyjasnění situace u Force Indie. Na Čandhoka letos zbyde při nejlepším místo záložního pilota. Ind o této pozici jedná mimo jiné s týmem Lotus. Podle některých zdrojů mu navíc hrozí soudní žaloba ze strany HRT za nesplněné finanční závazky v loňské sezóně.

Diskuze (42) Další článek: Opustil HRT Asociaci týmů F1 kvůli poplatkům nebo politice?
18. ledna | Vůz Ferrari prošel crash testy.
16. ledna | Niki Lauda opět opustil nemocnici, kde byl hospitalizován s chřipkou.
15. ledna | Závody v Evropě budou také letos začínat v 15:10.
15. ledna | Vedle Pascala Wehrleina by mohl na simulátoru Ferrari pracovat také Brendon Hartley.