Kolles: Kvůli Čandhokovi nemohl HRT vyvíjet auto podle plánu

Karun Čandhok závodil loni ve formuli 1 jen polovinu sezóny, pak mu tým HRT sebral auto a dal ho Sakonu Jamamotovi. Šéf týmu Colin Kolles nyní potvrdil, že to bylo kvůli penězům.
Kolles: Kvůli Čandhokovi nemohl HRT vyvíjet auto podle plánu

"Když s námi podepsal smlouvu na rok 2010, na papíře Karun hodně nasliboval," uvedl Kolles pro list Deccan Chronicle. "Ale své závazky nesplnil. Určitou dobu jsme počkali, ale neměli jsme na výběr a před GP Německa jsme ho suspendovali. Ale všechno jsme udělali diplomaticky. Nezveřejnili jsme to. Od té doby Karun nikdy nebyl v hledáčku týmu."

Podle některých zdrojů se Čandhok zavázal, že týmu přinese celkem osm miliónů eur, ale po dvou miliónech se finanční tok z jeho strany zastavil. Jeho monopost proto dostal Sakon Jamamoto a následně na celkem tři závody také Christian Klien. Podle Kollese měl tento výpadek v penězích negativní dopady na výkonnost celé stáje.

"Jeho nesplněné sliby loni ovlivnily pokrok týmu. Měli jsme v plánu na vůz nasadit určité úpravy, ale všechno se tím rozhodilo," dodal.

Pro letošní sezónu HRT zatím angažoval Narajna Kartykejana a s výběrem druhého jezdce vyčkává na vyjasnění situace u Force Indie. Na Čandhoka letos zbyde při nejlepším místo záložního pilota. Ind o této pozici jedná mimo jiné s týmem Lotus. Podle některých zdrojů mu navíc hrozí soudní žaloba ze strany HRT za nesplněné finanční závazky v loňské sezóně.

Diskuze (42) Další článek: Opustil HRT Asociaci týmů F1 kvůli poplatkům nebo politice?
26. května | Verstappen má pro závod 5 sad čerstvých hyperměkkých pneumatik. Tolik jich ale asi potřebovat nebude. odkaz
26. května | Laudy se zeptali, jak by řešil Verstappena: Vyměnil Za koho? Jeho mozek!
26. května | Ferrari si nakonec nechá nové zadní zavěšení. Ve čtvrtek po problémech v Barceloně zkoušelo zpět staré zavěšení. To… odkaz

GP Monaka 2018

Čtvrtek 24. května 2018
1. trénink Ricciardo (1:12.126)
2. trénink Ricciardo (1:11.841)
Sobota 26. května 2018
3. trénink Ricciardo (1:11.786)
Kvalifikace Ricciardo (1:10.810)
Neděle 27. května 2018
Závod Ricciardo