Kolles: Kvůli Čandhokovi nemohl HRT vyvíjet auto podle plánu

Karun Čandhok závodil loni ve formuli 1 jen polovinu sezóny, pak mu tým HRT sebral auto a dal ho Sakonu Jamamotovi. Šéf týmu Colin Kolles nyní potvrdil, že to bylo kvůli penězům.
Kolles: Kvůli Čandhokovi nemohl HRT vyvíjet auto podle plánu

"Když s námi podepsal smlouvu na rok 2010, na papíře Karun hodně nasliboval," uvedl Kolles pro list Deccan Chronicle. "Ale své závazky nesplnil. Určitou dobu jsme počkali, ale neměli jsme na výběr a před GP Německa jsme ho suspendovali. Ale všechno jsme udělali diplomaticky. Nezveřejnili jsme to. Od té doby Karun nikdy nebyl v hledáčku týmu."

Podle některých zdrojů se Čandhok zavázal, že týmu přinese celkem osm miliónů eur, ale po dvou miliónech se finanční tok z jeho strany zastavil. Jeho monopost proto dostal Sakon Jamamoto a následně na celkem tři závody také Christian Klien. Podle Kollese měl tento výpadek v penězích negativní dopady na výkonnost celé stáje.

"Jeho nesplněné sliby loni ovlivnily pokrok týmu. Měli jsme v plánu na vůz nasadit určité úpravy, ale všechno se tím rozhodilo," dodal.

Pro letošní sezónu HRT zatím angažoval Narajna Kartykejana a s výběrem druhého jezdce vyčkává na vyjasnění situace u Force Indie. Na Čandhoka letos zbyde při nejlepším místo záložního pilota. Ind o této pozici jedná mimo jiné s týmem Lotus. Podle některých zdrojů mu navíc hrozí soudní žaloba ze strany HRT za nesplněné finanční závazky v loňské sezóně.

Diskuze (42) Další článek: Opustil HRT Asociaci týmů F1 kvůli poplatkům nebo politice?
16. srpna | Alonso by se měl podle spekulací v následujících týdnech zúčastnit testu vozu IndyCar.
15. srpna | Podle některých spekulací oznámí McLaren v nejbližších dnech příchod Carlose Sainze.
14. srpna | Před 30 lety zemřel Enzo Ferrari.
14. srpna | Fernando Alonso má dnes něco oznámit. Nevíme, zda se to týká jeho kariéry nebo něčeho úplně jiného.

GP Belgie 2018

Pátek 24. srpna 2018
1. trénink 11.00–12.30
2. trénink 15.00–16.30
Sobota 25. srpna 2018
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 26. srpna 2018
Závod 15.10