Kolizi Russella s Grosjeanem ponechali komisaři bez trestu

Sportovní komisaři se rozhodli neudělit žádnou penalizaci za kolizi George Russella a Romaina Grosjeana ve Velké ceně Singapuru vozů formule 1.
Kolizi Russella s Grosjeanem ponechali komisaři bez trestu

Podle komisařů mohli oba piloti udělat více pro to, aby zabránili kolizi, po které musel pilot Williamsu Russell odstoupit ze závodu a na trať musel vyjet safety car.

„Po výjezdu ze sedmé zatáčky Grosjean do osmé zatáčky zaútočil na Russella vnějškem. Grosjean byl v nájezdu do osmé zatáčky zcela vedle Russella. Na apexu osmé zatáčky zůstal Grosjean vedle, jelikož byl ale Russell na vnitřní straně, mohl začít zrychlovat,“ uvádí se ve zdůvodnění komisařů.

„Jak vozy opouštěly osmou zatáčku, komisaři určili, že oba vozy si držely svou stopu, ty se však setkaly a jelikož oba jezdci bojovali tvrdě, skončilo to srážkou. Komisaři určili, že k incidentu přispěli oba piloti a oba mohli zmírnit následky kolize. Jelikož komisaři rozhodli, že žádný z pilotů nenese plnou nebo převážnou vinu za incident, rozhodli se, že incident nebudou dále penalizovat.“

Russell z kolize vinil Grosjeana, když podle něj nevyužil volného prostoru na výjezdu ze zatáčky, aby zabránil kolizi. Grosjean se naopak brání tím, že žádný prostor k zabránění srážky neměl.

Foto: Getty Images / Charles Coates

Další článek: Leclerc nese těžce singapurskou porážku týmovým kolegou

11:30 | Nicholase Latifiho čekají tři první tréninky v řadě. Může to být příprava na příští rok. Latifi je favoritem na sedačku u Williamsu.
18. října | Alex Albon navštívil Correu v nemocnici. odkaz
18. října | V nejbližších dnech by mělo být oznámeno předčasné ukončení spolupráce mezi McLarenem a Petrobrasem.
18. října | Mladík Red Bullu Patricio O’Ward, který v japonské super formuli nahradil Ticktuma, bude nahrazen Jurim Vipsem. #helmutovagelotinaa

GP Mexika 2019

Pátek 25. října 2019
1. trénink 17.00–18.30
2. trénink 21.00–22.30
Sobota 26. října 2019
3. trénink 17.00–18.00
Kvalifikace 20.00–21.00
Neděle 27. října 2019
Závod 20.10