Kolize s Maldonadem stála Hamiltona drahocenný čas

Během dnešní kvalifikace došlo ke kontroverzní kolizi mezi Hamiltonem a Maldonadem, která bude nejspíše ještě vyšetřována sportovními komisaři. Buttona zastavilo nedorozumění s týmem. AKTUALIZOVÁNO
Kolize s Maldonadem stála Hamiltona drahocenný čas

Ve druhé části se v jejím samém závěru ocitl Lewis Hamilton ve skupince čtyř jezdců v čele s Barrichellem. Britovi se podařilo v poslední šikaně okruhu předjet před ním jedoucího Maldonada, který ale o zatáčku později Hamiltona předjel zpět a z neznámých důvodů do pilota McLarenu najel. Poškodil tak Hamiltonův vůz, což dost možná ovlivnilo jeho další výkonnost ve zbytku kvalifikace. "Musím se na to poté podívat. Na konci Q2, když jsem byl už na konci kola, se tam Williams ploužil velmi pomalu a já jsem se musel pokusit ho předjet. Poté jsem ztratil celkem dost času, když jsem vyjížděl z první zatáčky. Uviděl jsem, jak se Maldonado velmi rychle přibližuje. Projel okolo mě, já jsem se nikam nehnul, a snažil se okolo mě protáhnout. Nevím, jestli to bylo úmyslné," vysvětlil Hamilton situaci ze svého pohledu.

Mechanici týmu McLaren se snažili Hamiltonův vůz během přestávky mezi Q2 a Q3 opravit. Ale za tak krátkou dobu to pochopitelně nebylo zcela možné. Britský jezdec tak musel zbytek kvalifikace odjet s poničeným monopostem. “Přední křídlo bylo celkem dost poškozené stejně jako bočnice, přední zavěšení a trochu také špička vozu, myslím,“ dodal.

Jenson Button ještě dopoledne prohlašoval, že pokud se mu bude dařit dojíždět v kvalifikacích před Sebastianem Vettelem, věří, že i nadále bude mít šanci promluvit do boje o titul. Bohužel pro britského pilota, nedorozumění mezi ním a týmem ve druhé části kvalifikace znamenalo konečné třinácté místo na startu zítřejšího závodu. Po svém rychlém kole se Button rozhodl zchladit pneumatiky a poté chtěl rozjet další rychlé kolo, jenže to už nepřišlo. "Nedorozumění. Zajel jsem první kolo a poté jsem chladil pneumatiky. Nevěděl jsem, že poté už žádné další kolo nepřijde, trať očividně osychala každým kolem. Když jsem byl v rychlém kole, myslím, že jsem byl tak druhý nebo třetí nejrychlejší. Nedostal jsem ale příležitost zajet další. Je to obrovské zklamání a velký šok, protože očividně jsem byl v Q1 druhý nejrychlejší. Takže je to nedorozumění a chyba na naší straně," řekl zklamaný Button.

Se třináctým místem pochopitelně nemůže být spokojený, zvlášť když výkonnost McLarenu zde vypadá velmi dobře. “Měl jsem nastavení na sucho, ale auto tu je velmi rychlé a v každém tréninku jsme dokončili mezi prvními třemi, takže jsme velice konkurenceschopní. Je těžké skončit třináctý, ale musíme se s tím teď vypořádat,“ uzavřel.   

Diskuze (262) Další článek: Klíč k další pole position? Přesné načasování, tvrdí Vettel
1:59 | Prasklina na zadním křídle se nakonec objevila jen u Verstappena. Red Bull zatím neví, co bylo příčinou.
20:20 | Fernando Alonso se připojí k Vettelovi a Russellovi a nasadí větší počet nových komponent – start z konce pole.
22. října | Toto Wolff přiznal, že Mercedes má problémy se spolehlivostí, kterou stále úplně nepochopil. Bottas nasadil šestý motor.
22. října | Valtteri Bottas nasazuje šestý motor. Dostane penalizaci 5 míst.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink Bottas
2. trénink Pérez
Sobota 23. října 2021
3. trénink Pérez
Kvalifikace Verstappen
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00