Kolize náš dobrý vztah nepoškodí, říkají Hamilton a Button

Ačkoliv se mohlo zdát, že by incident na cílové rovince v Montrealu mezi Lewisem Hamiltonem a Jensonem Buttonem mohl znamenat konec dobrých vztahů u McLarenu, podle jezdců se tak nestane.
Kolize náš dobrý vztah nepoškodí, říkají Hamilton a Button

Jenson Button vysvětloval už při přerušení závodu kontakt s Hamiltonem tím, že ho za sebou neviděl, k čemuž dospěli také stewardi, a proto nikoho nepotrestali.

"Lewis ví, že jsem to neudělal schválně, a já vím, že ani on to neudělal schválně," řekl Button. "Mluvil jsem s ním před restartem závodu a je to dobré."

Hamilton vysvětlení svého kolegy přijal. "Samozřejmě si nemyslím, že to bylo úmyslné," uvedl. "Jensona znám dost dobře na to, abych věděl, že by to neudělal, je to dobrý člověk."

Nakonec vzal Hamilton vinu na sebe. "Když měli tu dlouho přestávku, Jenson za mnou přišel a řekl: ´Promiň, neviděl jsem tě.´ A já jsem mu řekl: ´Jo, celý to byla moje chyba, byl jsem ve špatnou chvíli na špatném místě,´" prozradil v rozhovoru pro BBC. "Myslím, že jsme dobří týmoví kolegové."

Zatímco po závodě v Monaku byl Hamilton neúspěchem velmi rozladěný, v Kanadě byl o poznání klidnější. "Nejsem frustrovaný, jsem uvolněný," řekl. "Kvůli těm náročným podmínkám mě ostatní asi za sebou neviděli, asi míň, než kdyby bylo sucho. Byly tu neúmyslné incidenty, kdy jsme se dostali do kontaktu, ale jsem za tým rád, všichni mají červená (vítězná) trika. Ostatní neslaví tak jako my, takže jsem spokojený."

A pro svého týmového kolegu měl nakonec jen slova chvály. "Musím Jensonovi upřímně poblahopřát. Odjel naprosto neuvěřitelný závod a vítězství si zcela zasloužil. Byl to opravdu fantastický výkon a od opravdu skvělého jezdce. Jen mě kvůli týmu mrzí, že jsme nezískali body s oběma vozy, protože jsme na tom velmi tvrdě pracovali. Závodní rychlost jsme měli dobrou a já jsem žádné problémy neměl."

Další článek: Vettel nechtěl dopadnout jako Kobajaši, ale svoji snahu přehnal

12:46 | Další změna u Charouze ve F3. Po dvou víkendech končí Hunter Yeany. Pro finále v Soči ho nahradí Ayrton Simmons, který má zkušenosti z britské F4 (tam byl druhý) nebo z asijské F3.
11:48 | 46. narozeniny dnes slaví bývalý jezdec F1 a dvojnásobný vítěz Indy 500 Juan Pablo Montoya.
19. září | F1 má tento víkend volno, ale večer ve 21:00 se jede závod IndyCar na slavném okruhu Laguna Seca. Sledovat ho můžete prostřednictvím služby DAZN (stojí 39 Kč měsíčně).
17. září | Vůz Alfy Romeo z roku 2018 se přesouvá. Nyní je k vidění v Brně u čerpací stanice Benzina Bystrcká 1276/36b. Bude tam do 23. září. Pak zamíří do Ostravy.

GP Ruska 2021

Pátek 24. září 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 25. září 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 26. září 2021
Závod 14.00