Kolize mezi Strollem a Hartleyem vyhodnocena jako závodní incident

Vyhodnotili to asi dobře. Hold být to trochu vyježděnější kluci tak se to nestalo. Ale F1 už je hold taková. Je to jako kdyby jste si udělali řidičák bez jízd. Jezdit se naučíš v provozu. Nepochopitelné , ale taková je F1. Nepochopitelná, falešná a zkorumpovaná.

CerVus F1  |  11. 06. 2018 08:38

Jo, tohle byl závodní incident jak vyšitý. Hartley se snažil předjíždět po vnějšku do levotočivé zatáčky a Stroll díky tomu prostě neměl dost místa na to aby to vybral.
Už v trénincích komentátoři říkali, že je vidět jak se s Williamsem jezdci perou a jak to auto pořád kouše. On ani nemusel mít defekt, jen to auto zase nečekaně ustřelilo.

Rover78  |  11. 06. 2018 10:43

Jo jo, akorát Stroll nechtěl bejt předmětem, tak na to šlápl. V zatáčce. Nějak pozapomněl, narozdíl od Brendy která lehce zvolnila,že nemá gumy v provozní teplotě, a že na takový manévry by měl alespoň jedno kolo počkat. Ta ztráta gripu nebyl náhodnej incident, celý to bylo způsobeno Strollovo palicí a následně jeho končetinama. Místa tam bylo dost, pro vyzrálejší piloty.

Jurgenb: souhlas 👍to bylo prvni co mě napadlo. Tatík kanadskej pracháč tak mu nemůžou opentlit doma synáčka.

Kámošův syn závodí na motokárách. Několikrát jsem slyšel děti říkat ze je to nebaví, ale jezdit musej protože to baví tatínky. Typická odpověď zní: jezdit budeš protože za to ročně platím balík.....

Michael Schumacher = na věky nejlepší.

jurgenb  |  11. 06. 2018 06:37

Kdyby se to jelo jinde než v Kanadě a kolidoval takto někdo jiný, než Kanaďan, tak z toho byla pentle.
Já s rozhodnutím, že to byl závodní incident, nesouhlasím. Nemůže to být incident ve chvíli, kdy jezdec místo aby ubral plyn a získal zpět trakci, tak právě na plyn šlape ještě víc. To je jezdecká chyba a tedy tu máme viníka kolize.

Kimoa  |  11. 06. 2018 06:57

Naštěstí nejsi stewart, páč je vidět že tomu nerozumíš ani zbla. Závodní incident se vším všudy.

jurgenb  |  11. 06. 2018 07:30

Ano, naštěstí nejsem sportovní komisař, protože často tou nudou u F1 usnu.
A jak říkám - dle mého to závodní incident nebyl a jen odvoláním se na nějakou frázi "incident se vším všudy" mi můj názor nezměníš. Chtělo by to aspoň nějaký argument.

Kimoa  |  11. 06. 2018 07:39

Těžko argumentovat proti někomu kdo netuší o čem mluví. Ten to vždy totiž vyhodnotí hloupě.. takže nemá cenu se o to ani snažit. Ale s tím spánkem jsme na tom stejně.. Včera jsem si krásně pospal..

jurgenb  |  11. 06. 2018 08:05

Dobře, zkus to, jsem vnímavý
Jak jsem to viděl já, tak Stroll jen na plný knedlík, najednou se mu začlo auto cukat (vinou opravdu mizerného šasi Williamsu). Začal točit volantem vlevo i vpravo (určitě snaha zabránit smyku), ale evidentně vůbec nešel z plynu (což lze odvodit tím, že se držel pořád na úrovni Hárleje) a nezpomaloval. A právě snaha držet rychlost ve chvíli, kdy nemám auto vůbec pod kontrolou a navíc mám vedle sebe jiného jezdce, je přesně ten důvod, kdy se nemůže jednat o závodní incident.
Když cítím, že mi auto má tendenci ustřelit, tak přece automaticky dám nohu z plynu, aby kola zase získala trakci, ne? To je ten důvod, proč tam vidím zavinění ze strany Strolla. Neudělal to, co se předpokládá, že by udělat měl. Kdyby měl defekt nebo se mu zablokovalo řízení nebo prostě přejel krtinec a poškodil si cokoliv na podlaze/zavěšení/spojleru atd, tak to budu považovat za závodní incident. Ale nic z toho se nestalo. Jen to přehnal s rychlostí = jezdecká chyb = nemůže být závodní incident (který prostě předpokládá, že se situaci nedalo zabránit, protože žádný z jezdců neudělal chybu).
A to, že nebyl trest od komisařů - Stroll je Kanaďan a jelo se v Kanadě. Více napovídat nemusím, že? Bohužel ona taková "sportovní politika" se už dávno zabydlela ve formuli. Takže na toto bych se v tomto konkrétním případě moc neodvolával.

Zkusíš mi tedy vylíčit svůj náhled, abych pochopil důvody, které tě vedou k tomu, abys souhlasil se závěrem "sportovní incident"?

Kimoa je jen trapnej multinick a hejter. On je jen ztráta času.

Michael Schumacher = na věky nejlepší.

Kimoa  |  11. 06. 2018 09:08

Ty jsi ještě takový mladý nezkušený trdýlko co? Žehnám ti klid, mír a lásku..

Když myslíš..........

Michael Schumacher = na věky nejlepší.

Kimoa  |  11. 06. 2018 09:09

sorry.. píšeš blbosti.. a já nemám čas vysvětlovat někomu kdo netuší co je závodění základní věci.. Ale klidně si mysli co si myslíš když tě to ukojí..

jurgenb  |  11. 06. 2018 09:42

Aha, takže sám nevíš. Díky, tím pádem chápu tvůj postoj.

Rover78  |  11. 06. 2018 10:52

Stojím za Jurgenem, tady to bylo jasný. Stroll nechtěl pustit Brendu, a v amoku okamžiku si do proměnnejch v rovnici svojí uvažovací roviny nezahrnul chování svýho auta na ještě poměrně studenejch gumách. Horká hlava plus studený gumy to je vždycky problém. Ke zdi šampionů s Kastrollem a nakopat mu vejce.18:15 | Za incident s Mazepinem ve třetím tréninku byl Hamilton napomenut a tým dostal pokutu 25 000 euro.
16:53 | Hamilton jde před sportovní komisaře kvůli nerespektování dvojitých žlutých vlajek.
14:18 | První závod F2 vyhrál Armstrong. Piastri devátý, Čou se roztočil a dojel na chvostu pole. V závodě byly 2 safety cary, jeden (resp. dva) virtuální.
8:49 | Podle Pirelli je střední směs jen o 0,3 s pomalejší než měkká. Tvrdá pak o dalších 0,6 s.

GP Saúdské Arábie 2021

Pátek 3. prosince 2021
1. trénink Hamilton
2. trénink Hamilton
Sobota 4. prosince 2021
3. trénink Verstappen
Kvalifikace 18.00–19.00
Neděle 5. prosince 2021
Závod 18.30