Kolize jezdců Haasu ovlivní jezdeckou sestavu pro příští rok, říká Steiner

Mezi jezdci Haasu došlo dvakrát v posledních dvou závodech ke kontaktu. V Německu to naštěstí pro Haas nedopadlo špatně.
Foto: Getty Images / Charles Coates
Kolize jezdců Haasu ovlivní jezdeckou sestavu pro příští rok, říká Steiner  | Foto: Getty Images / Charles Coates

Steiner už dříve nevyloučil, že do soubojů jezdců Haasu bude tým zasahovat „Dnes si s nimi sednu a uvidíme, co z toho vzejde, jak to vidí a co musíme udělat, abychom v budoucnu pokročili,“ řekl Steiner.

„To je jediná věc, kterou mohu udělat. Možná to skončí tím, že jim řekneme, co mají dělat, rozhodneme se, co kdo udělá, když se k sobě přiblíží.“

Steinera se zeptali, zda současná situace ovlivní jezdeckou sestavu pro příští rok. „Určitě ano,“ reagoval šéf Haasu. Podle něj však bude mít větší vliv situace na trhu s jezdci. 

„Někde musí spadnout díl domina a pak ostatní zapadnou na dané místo. V tuto chvíli se nic nehýbe. Někdo bude první, někam se přestěhuje a pak ostatní zapadnou na místo.“

Steiner však vylučuje, že by ke změně došlo už v průběhu sezóny. „Nemyslím na to,“ řekl pro Motorsportl.com. „Nedává to moc smysl. Pak dostanete více otázek než odpovědí. Rozhodíte spoustu dalších věcí, takže by to byl téměř zoufalý krok, kdybych to musel udělat.“

Dlouhodobě se spekuluje, že by Haas mohl mít zájem o Estebana Ocona.

Foto: Getty Images / Charles Coates

Váš názor Další článek: V Maďarsku bude těžké Mercedes porazit, říká Horner
16:06 | Příští týden proběhnou v Abú Dhabí testy 18palcových pneumatik ale také testy juniorských jezdců. Robert Švarcman bude jezdit s Haasem ale také s Ferrari (tam společně s Fuocem).
14:49 | Uveřejněna startovní listina pro rok 2022: Kuan-jü Čou s číslem 24, Ferrari zatím bez Mission Winnow a Red Bull / AlphaTauri s motory Red Bull Powertrains.

GP Abú Dhabí 2021

Pátek 10. prosince 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 11. prosince 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 12. prosince 2021
Závod 14.00