Kolize a vztyčené prostředníčky mezi svými jezdci nechceme, zlobí se Force India

Vedení Force Indie si chce promluvit s Paulem di Restou a Adrianem Sutilem a varovat je před příliš velkou vzájemnou agresivitou, která vedla k problémům v Číně.
Kolize a vztyčené prostředníčky mezi svými jezdci nechceme, zlobí se Force India

Po startu v Šanghaji se Di Resta a Sutil dostali do kontaktu na výjezdu z vracečky za nejdelší rovinkou, německý závodník poslal svého skotského kolegu mimo trať. Co si jeden o druhém myslí, si pak dali najevo vztyčenými prostředníčky.

"Musíme si s nimi prostě sednout a projít si záznam, protože tohle v prvním kole nepotřebujeme," řekl zástupce šéfa týmu Bob Fernley pro Autosport. "Oba jsou dost dobří a jen potřebují si to vyřešit mezi sebou."

"Nemyslím, že bude těžké to zvládnout, jen se musíme ujistit, že zcela chápou, že tohle není přijatelné, ne v prvním kole."

Fernley nechtěl bezprostředně po závodě dělat závěry o viníkovi, ale první dojem měl takový, že Sutil nenechal Di Restovi dost místa. Skot pak sice dokázal postoupit zpět nahoru a cíl viděl jako osmý, ale vedení Force Indie je přesvědčeno, že mohl získat ještě víc bodů.

"Mohlo nás to stát víc, ale naštěstí to bylo dobré, dobře odjetý závod. Byl to těžký závod, ale podařilo se nám Paula vytáhnout zpět a strategie fungovala. Cílem bylo sedmé místo a bez toho incidentu z prvního kola jsme mohli dostat také Jensona," dodal Fernley.

Sutil závod nedokončil, protože ho později sestřelil Esteban Gutiérrez.

Další článek: McLaren: Pérez je moc zdvořilý, na trati musí přitvrdit

14:36 | V úterý a ve středu pokračují testy 18palcových pneumatik. Jezdit budou Mercedes, Ferrari a McLaren. Mercedes nasadí do testu Russella... že by příprava na rok 2022?
18:19 | Nico Rosberg řekl na Sky Germany, že Toto Wolff šel za Christianem Hornerem, aby se omluvil, ale Horner omluvu nepřijal.

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink Verstappen (1:17.555)
2. trénink Bottas (1:17.012)
Sobota 31. července 2021
3. trénink Hamilton (1:16.826)
Kvalifikace Hamilton (1:15.419)
Neděle 1. srpna 2021
Závod Ocon