Kolik vydělávají šéfové týmů? | Foto: Getty Images / Clive Mason

Foto: Getty Images / Clive Mason

Kolik vydělávají šéfové týmů?

Jezdec je jedním z nejdůležitějších článků týmu. Neméně důležitý je ale také šéf týmu. Trochu více o nich řekla například dokumentární série Formule 1: Drive to Survive (F1: Touha po vítězství) na Netflixu. Kolik ale vydělávají?

Zatímco složení startovního roštu pro příští sezónu bylo kompletní po posledním závodu v Abú Dhabí, když Logan Sargeant zaplnil poslední sedačku u Williamsu, zimní přestávka nabídla velkou rošádu a výměny na postech šéfů týmů.

Kolotoč roztočil šéf Ferrari Mattia Binotto, který rezignoval na svou funkci. Italská stáj jej nahradila Frédéricem Vasseurem, nynějším šéfem Alfy Romeo.

Dosavadní šéf McLarenu Andreas Seidl, který v minulosti stál například i za úspěchy Porsche ve vytrvalostních závodech, se stal novým výkonným ředitelem Sauber Group před tím, než do týmu v roce 2026 vstoupí Audi.

Seidlovo místo u McLarenu zaujal Andrea Stella. U Williamsu pak skončil Jost Capito, jméno jeho zástupce zatím nebylo oznámeno.

A zatímco žebříček platů jezdců se zveřejňuje pravidelně, francouzský sportune.fr nyní přinesl platy šéfů týmů.

Vasseur a Seidl si na svých nových postech přijdou asi na 6 až 8 milionů eur.

Christian Horner, který vede Red Bull už od roku 2005, kdy Dietrich Mateschitz koupil Jaguar a udělal z něj svůj tým, si nyní vydělá ročně 8 až 12 milionů eur. K tomu ještě 10 milionů eur jako bonus za výsledky.

Jasně nejvyšší odměny má ale šéf Mercedesu Toto Wolff. Ten má podle zpráv sportune ročně 16 milionů eur a dalších 26 milionů eur v rámci bonusů za dosažené výsledky.

Těch přitom Mercedes a Red Bull dosahují. Od roku 2010 nezískal ve F1 titul jezdec z jiného týmu než Mercedesu a Red Bullu. Mercedes osm sezón v řadě mezi lety 2014 až 2021 také kraloval Poháru konstruktérů, v letech 2010 až 2013 a letos triumfoval Red Bull.

Jméno Tým Mzda (miliony euro)
Toto Wolff Mercedes 42,0
Christian Horner Red Bull 22,0
Andreas Seidl Alfa Romeo 8,0
Frédéric Vasseur Ferrari 6,0
Guenther Steiner Haas 5,0
Mike Krack Aston Martin 2,5
Otmar Szafnauer Alpine 1,6
Andrea Stella McLaren 1,6
Franz Tost AlphaTauri 1,0

Doporučujeme

Články odjinud